Yükleniyor...

SkyBridge Capital’den Scaramucci, Bitcoin’in (BTC) Boğa Koşusunun Henüz Bitmediğini Düşünüyor

Küresel alternatif yatırım şirketi SkyBridge Capital'in kurucusu ve Beyaz Saray eski İletişim Direktörü Anthony Scaramucci, bu hafta kripto para piyasalarındaki büyük satışlara rağmen, Bitcoin'in (BTC) boğa koşusunun bitmediğine inandığını açıkladı.

bitcoin

Küresel alternatif yatırım şirketi SkyBridge Capital’in kurucusu ve Beyaz Saray eski İletişim Direktörü Anthony Scaramucci, bu hafta kripto para piyasalarındaki büyük satışlara rağmen, Bitcoin’in (BTC) boğa koşusunun bitmediğine inandığını açıkladı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

CNBC’ye konuşan yatırımcı, Bitcoin’in fiyat geçmişini göz önüne alırsak bu hafta gördüğümüz gibi büyük satışların yaygın olduğunu belirtti. Onun sözlerine göre, kripto para piyasası beklentilerle doluydu ve “küçük oyuncuların çoğu muazzam miktarda kaldıraç kullanıyor.” Hem Bitcoin hem de altcoin’lerin piyasada tetiklenen likidasyon miktarına göre kırılım yaşadığını belirtti.

Scaramucci, “Hala boğa piyasasının #Bitcoin için hassas bir konu olduğunu düşünüyorum. Küçük oyuncuların çoğu muazzam miktarda kaldıraç kullanıyor. 8,6 milyar dolardan fazla kripto para hesaplarının önceki gün tamamen tasfiye edildiğini düşünüyoruz. Uzun vadeli Bitcoin geri dönüyor” ifadelerini kullandı.

Analistlere göre zorunlu tasfiyeler, artan satış baskısını tetikledi ve kripto paraların fiyatlarının çoğunun satmak istemediği seviyelere düştüğünü gördü, bu nedenle V şeklindeki toparlanma şu an en iyi kripto para birimlerinde görülüyor.

Scaramucci’ye göre, “kripto alanında kaliteye doğru bir uçuş” olacağı için Bitcoin uzun vadede geri dönüyor. Kayda değer bir nokta, Bitcoin, çok hızlı bir şekilde insanlar düşüşten satın aldığı için 32.000 dolardan 39.000 dolara yükseldi. Scaramucci ayrıca, Tesla’nın artık çevresel kaygılar nedeniyle Bitcoin ödemelerini kabul etmediğini, JP Morgan’ın açıklamaların ve Çin’in finans kurumlarının kripto ile uğraşmaması konusunda uyarıda bulunduğunu da hatırlattı.

Yatırımcı, araştırmasının Bitcoin madenciliği için kullanılan enerjinin %40’ından fazlasının yenilenebilir olduğunu ve kripto para biriminden gelen toplam karbon emisyonunun dünyadaki karbon emisyonlarının %0,13’üne eşit olduğunu gösterdiğini belirtti. Musk’ın BTC ile ilgili endişelerinin şirketin karbon kredisi almasıyla ilgili olabileceğini söyledi.

SkyBridge Capital’in Bitcoin fiyatının bu yılın sonunda 100.000 doları aşacağını tahmin ettiğini belirtmekte fayda var.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x