Solana Ağı Başarılı Bir Şekilde Yeniden Başlatıldı • Coinkolik
Yükleniyor...

Solana Ağı Başarılı Bir Şekilde Yeniden Başlatıldı

Solana ağı, aşırı işlem nedeniyle yaklaşık 20 saatlik bir kesinti yaşadı.

solana 2

Solana ağı, aşırı işlem nedeniyle yaklaşık 20 saatlik bir kesinti yaşadı. Kripto para topluluğunda büyük ses getiren bu kesintinin ardından geliştiriciler, bir güncelleme yaparak ağın yeniden başlatılmasını sağladı.

Solana blockchain’i, bir ağ kesintisi yaşadı. Kesinti 20 saat devam etti ve 2021 yılında oldukça iyi bir performans gösteren ağ için endişe yarattı. Ekip, geçtiğimiz saatlerde ana ağ beta sürümünü yeniden başlattı. Tam işlevselliğin sağlanabilmesi için birkaç saat daha gerektiği belirtildi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

“Solana doğrulayıcı topluluğu, 1.6.25’e güncelleme yapıldıktan sonra Mainnet Beta’nın yeniden başlatılmasını başarıyla tamamladı. Dapp’ler, blok kaşifleri ve destekleyici sistemler önümüzdeki birkaç saat içinde iyileşecek ve bu noktada tam işlevsellik geri kazanılacaktır.”

Saniyede 400.000 İşlem

Dün yapılan açıklamada yaşanan sorunun “aralıklı istikrarsızlık” olduğu belirtilmiş ve Solana ağı işlem yapamaz duruma gelmişti. Daha sonra ise Solana ağının saniyede 400.000 işlem gördüğü ifade edilmişti. Bu da ağır bir işlem yüküne yol açtı. Sonraki bellek tüketimindeki artış, bazı düğümlerin çevrimdışı olmasına neden oldu. Solana geliştiricileri ise bu sorunu çözmek için ağın yeniden başlatılmasını planladıklarını söylemişlerdi.

Öte yandan yaşanan sorunun Layer 1’de olduğu ve Solana’da inşa edilen her şeyi etkilediği ifade edildi.

Solana’da (SOL), yaşananların ardından düşüş gerçekleşti. Sabah saatlerinde biraz yükselen kripto para yazının yazıldığı sırada 163 dolardan işlem görüyordu.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x