Yükleniyor...

Solana Ağı Güven Kaybetmeye Devam Ediyor

Merkeziyetsiz blockchain platformu Solana (SOL), yaşadığı ağ sorunları sebebiyle Fintech ve Web3 uzmanlarının güvenini kaybediyor.

Solana Agi Guven Kaybetmeye Devam Ediyor

Merkeziyetsiz blockchain platformu Solana (SOL), yaşadığı ağ sorunları sebebiyle Fintech ve Web3 uzmanlarının güvenini kaybediyor.

Popüler kripto para projesi Solana, uzun zamandır ağ sıkıntılarıyla mücadele ediyor. Merkeziyetsiz akıllı sözleşmeler platformu, defalarca kez ağ kesintileri yaşadı. Doğrulayıcıların hizmet veremediği ve yatırımcıların işlem yapamadığı duruma sebebiyet veren bu kesintiler, SOL için güvensizliği de beraberinde getirdi. Şirket, tüm bu sorunların farkında olduğunu ve iyileştirmeler üzerinde çalıştığını aktardı. Ancak son ağ kesintisi, bu ay başında gerçekleşti.

Yapılan Bir Anket Sonucuna Solana Ağına Güvenilmiyor

Çıktığı dönemde kripto para yatırımcıları tarafından yoğun ilgi gören Solana, topluluk tarafından Ethereum katili olarak lanse ediliyor. Ancak proje, Ethereum‘a rakip olacak kadar güçlü bir ağ yapısını oluşturamadı.

Özellikle NFT ve DeFi projelerini ağına toplayan Solana, hızla büyümesini sürdürüyor. Ancak tüm bu büyümelerin ardında, sık sık yaşanan ağ kesintileri soru işareti oluşturuyor. Özellikle Terra krizinden sonra yatırımcılar, bir projeye tam anlamıyla güvenmekten kaçınıyor.

Finder‘in paylaştığı bir raporda, sektörün uzmanları bir ankete katıldı. Yapılan ankette, uzmanların yaklaşık yüzde 33‘ü Solana ekibine güvenmediğini dile getirdi. Diğer oranlar üzerinden bakıldığında, yüzde 37‘si ise halen daha proje ekibine güveniyor. Kalan yüzde 30‘luk kesim ise büyümeden kaynaklı olabilecek problemler olarak görüyor.

soltrust

Finbold‘un yaptığı habere göre, Solana ağındaki kesintilerin sebebi henüz belirlenemedi. Bundan da yola çıkarak insanlar sadece ağ kesintilerinden dolayı tedirgin durumdalar. SOL, sadece bu yıl 6 kez ağ kesintisi yaşasa da büyük bir oranla büyümeye devam ediyor.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x