Yükleniyor...

Solana Geliştiricileri, 6 Milyon Dolara Mal Olan Saldırının Slope Cüzdanı ile Bağlantılı Olduğunu Düşünüyor

Solana blokzincirinin geliştiricileri, 6 milyon dolara mal olan saldırının Slope cüzdanı kaynaklı olabileceğini düşünüyor.

solana

Solana blokzincirinin geliştiricileri, 6 milyon dolara mal olan saldırının Slope cüzdanı kaynaklı olabileceğini düşünüyor.

Solana blokzincirinin geliştirici ekibi Slope ve Phantom cüzdan kullanıcılarının 6 milyon dolar kaybetmesine sebep olarak cüzdanların yazılımlarını gösterdi.

“Bu, Solana çekirdek koduyla ilgili bir hata gibi görünmüyor. Ağ kullanıcıları arasında popüler olan birkaç yazılım cüzdanından kaynaklandığını düşünüyoruz”

Çevrimiçi cüzdanlardan şimdiye kadar 6 milyon dolardan fazla para çekildi.

Slope’tan şu ana kadar bir açıklama gelmedi. Geliştiriciler, yalnızca “bir grup cüzdanın” güvenliğinin ihlal edildiğini belirtti.

Phantom geliştiricileri ise sıkıntının Slope’dan hesapların içe aktarmasıyla ilgili komplikasyonlardan kaynaklandığına inanmak için geçerli sebepleri olduğunu dile getirdi.

Solana Lavs CEO’su Anatoly Yakovenko, ilk etapta yaşanan istismarın iOS ile ilgili olabileceğinden şüphelendiğini belirtse de daha sonradan iddialar Slope üzerinde yoğunlaştı.

Twitter’da konuya ilişkin yorum yapan bazı geliştiriciler, Slope’nin cüzdanların özel anahtarlarını merkezi bir sunucuda düz metin olarak sakladığına inandıklarını dile getirdi.

Solana, yazı kaleme alındığı sırada son 24 saatte yaşamış olduğu %3.8’lik düşüşle 39,64 dolar üzerinden işlem görüyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner