Solana (SOL) 41 Milyar Dolarlık Piyasa Değerine Ulaşarak Dogecoin'i (DOGE) Geride Bıraktı • Coinkolik
Yükleniyor...

Solana (SOL) 41 Milyar Dolarlık Piyasa Değerine Ulaşarak Dogecoin’i (DOGE) Geride Bıraktı

SOL, DeFi ve NFT endüstrileri sayesinde elit bir kulübe girdi.

solana sol

SOL, DeFi ve NFT endüstrileri sayesinde elit bir kulübe girdi.

Solana ağının hizmet token’ı SOL, piyasa değeri açısından en büyük kripto para birimleri arasında yedinci sıraya ulaştı. Solana, Ethereum’un uzun vadeli bir rakibi ve çeşitli avantajlara sahip merkezi olmayan uygulamalar ve merkezi olmayan finans çözümleri oluşturmanın başka bir yolu olarak görülüyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Solana’nın tokenı üç hafta içinde fiyatını üçe katladı ve şu anda 41,3 milyar dolarlık piyasa değerine sahip ve 62 milyar dolarlık piyasa değeri olan Ripple’a yaklaşıyor.

Solana ağının açıklanan ana avantajlarından biri, ağdaki işlemlerin daha düşük maliyetidir. Ethereum ağı bazen kullanıcılarının bir işlem için 200 dolara kadar ücret ödemesini gerektirse de, Solana’nın ücretleri ortalama 0,0025 dolar civarındadır. Ağın büyümesi, DeFi ve NFT endüstrilerinin hızla artan kapitalizasyonuna bağlı. Ethereum ağındaki para basma fiyatını ve işlem değerini aşan yüksek ücretler nedeniyle kullanıcılar ve projeler Solana ve Binance Smart Chain gibi alternatif ağları tercih ediyor. Buna ek olarak, Solana FTX borsa CEO’su tarafından yoğun bir şekilde destekleniyor.

Solana geliştiricileri, projenin Bankman-Fried’s Alameda Research, Andreessen Horwitz, Polychain Capita ve CoinShares dahil olmak üzere yatırımcılardan bir finansman turunda 300 milyon dolardan fazla topladığını belirtti. Geçen ay, zincir içi ve veri sağlayıcısı Pyth Network, Solana ana ağında yayına girdi.

Altcoin’ler İvme Kazandı

ADA, SOL ve Binance Coin gibi altcoinler son haftalarda büyük bir büyüme yaşadı. Cardano’nun yeni tanıtılan akıllı sözleşmeler çözümü, ADA’yı neredeyse %100 büyümeyle 3 dolara çıkardı. Kullanıcıların ağlarında merkezi olmayan çözümler ve NFT’ler oluşturmasına olanak tanıyan çeşitli altcoinler, ek fonlar çekti ve kullanıcıları için daha erişilebilir işlem ücretleri bekleyen projelerle popüler hale geldi.

Bitcoin’in 52.000 dolara geri dönmesi piyasayı genel olarak hareket ettirdi. Ancak Bitcoin sadece %10 yükselirken, çoğu altcoin %40-100 gibi oranları buldu ve bu da mevcut rallilerin temel desteği var mı sorusunu gündeme getiriyor.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x