Yükleniyor...

SOL Fiyatında Toparlanmalar Yaşandı! Solana Neden Yükseliyor?

FTX krizi sonrası fiyatında büyük kayıplar yaşanan Solana son 24 saatte %15’in üzerinde değer artışı yaşayarak 11.

FTX krizi sonrası fiyatında büyük kayıplar yaşanan Solana son 24 saatte %15’in üzerinde değer artışı yaşayarak 11.83 dolar seviyesine kadar yükseldi. 

Solana Toparlanmaya Başladı mı?

FTX çöküşü ile birlikte FUD’a kapılan ve piyasanın geri kalanına oranla çok daha hızlı değer kaybı yaşayan Solana, neredeyse iki yıldır ilk kez tek haneli seviyelere inmişti. Varlık, Ethereum kurucusu Vitalik Buterin’den aldığı destek ile fiyatında yukarı yönlü hareketler yaşamaya başladı. 

Ethereum kurucusu Vitalik Buterin, Twitter hesabı üzerinden Solana’yı desteklediğini ifade etti. Buradan anlaşılacağı üzere Vitalik Buterin, Ethereum’un en büyük rakiplerinden biri olan Solana’nın parçalanmasından memnun değil. Buterin konu ile ilgili paylaştığı tweette, “bazı akıllı insanların” kendisine blok zincirinde hala ciddi ve akıllı olan iyi bir geliştirici topluluğu olduğunu söylediğini açıkladı ve topluluğun gelişmesi için adil bir şans elde etmesini umduğunu söylediği bir gönderi paylaştı. Bu tweet’in üzerinden yaklaşık dört gün sonra Solana fiyatında artışlar yaşanmaya başladı. 

Solana, parlak günlerinden çok uzakta olmasına rağmen, Buterin’in tweetleri boğalara tam da ihtiyaç duydukları moral desteğini sağladı ve Pazartesi gününe kadar SOL’ün fiyatı 12 dolara kadar yükseldi fakat ardından ufak bir geri çekilme yaşayarak 11.79 dolar seviyesine geriledi. 

Bu toparlanma aynı zamanda dijital varlığı gün içinde en çok kazanç sağlayanlar listesinin başlarına yerleştirdi. Solana fiyatındaki yükselişin devam edip etmeyeceği, piyasadaki ivmeye bağlı. Varlık hala yoğun FUD’a tabi ve topluluğun morali henüz düzelmiş sayılmaz. 

BONK, Solana Fiyatına Etki Etti

SOL fiyatındaki artışın bir diğer sebebi olarak ise Solana ağı üzerinde piyasaya sürülen yeni bir meme token olan BONK gösteriliyor. Son 24 saatte BONK varlığının hacimleri %6.500’den fazla artarken fiyatı da %120 artış gösterdi. Token aynı zamanda Solana’daki çeşitli pazar yerleri tarafından ödeme olarak kabul edilmeye başladı. Bazı uzmanlar, bu varlığın yaşadığı yükseliş ile Solana ağına olan ilginin de artmış olabileceği görüşünde bulunuyor. 

SOL Fiyat Analizi 

Şu anda 11 dolar seviyesinin üzerinde bulunan varlık yükseliş ivmesine devam ederse takip etmemiz gereken ilk direnç seviyesi 12.25 dolar bölgesinde yer alıyor. Oradan yukarı doğru yaşanacak başka bir fiyat artışında ise ikinci direnç seviyemiz 14 dolarda bulunuyor. Solana fiyatında yaşanacak düzeltmeler veya geri çekilmeler durumunda ise ilk desteğimiz 10 dolar bölgesinde yer alırken ikinci destek seviyemiz 7,70 dolar bölgesinde bulunuyor. 


Üyelik
Bildir
guest

1 Yorum
Oldest
Newest Most Voted
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
Merkeli
Merkeli
1 yıl önce

Neden bu kadar düşürdüler anlamsız bir şekilde el değiştirdi satanlar yeni alanlar 100 dolardan beklenti 800 dolar üstü idi ki 8 dolara geldiği gibi çıkması da hızlı bir şekilde olabilir değişik sürprizler e de açık yeni olaylar telefon vs çıkışı yeni bir yıl yenilikler yükseliş toparlama uçma zaman ı geliyor

0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x