Yükleniyor...

Solana Yeniden Yükselişe Geçti, Solana’da Neler Oluyor? Uzmanların SOL Tahmini Ne Yönde?

Solana’da Neler Oluyor?

Solana’da Neler Oluyor? 

Geçtiğimiz haftalarda Google Cloud ile yaptığı anlaşma sonrası ufak bir ralli yaşayan ve 38 dolar seviyesinin üzerine çıkan Solana, FTX krizi sonrası 11 dolar seviyesine kadar geriledi. Geçtiğimiz hafta 10 Kasım Perşembe günü, Solana blok zincirinde Epoch 370 staking kilitlenme süresinin sona ermesinin ardından 63 milyon SOL serbest bırakılmaya hazırdı. Fakat çarşamba gecesi vakıf, yaptığı bir politika değişikliği nedeniyle 28,5 milyon SOL tokenin yeniden stake edildiğini bir tweet aracılığı ile duyurdu. 31 milyon SOL’ün kilidi açılırken 28,5 milyon SOL yeniden stake edilmiş oldu. Yeniden stake edilen miktarın açıklanmasının  ardından Solana fiyatında yükseliş yaşandı fakat hemen ardından gelen FTX’in iflası haberi Solana’da derin kayıplar yarattı. FTX krizinden en çok etkilenen kripto varlıklardan biri Solana oldu çünkü Solana’nın FTX ile bağları olduğu söyleniyor. Solana, 2021’de şirketin token satışına 300 milyon dolar yatırım yapan Alameda Research’ün de aralarında bulunduğu çeşitli özel yatırımcı gruplarını kendine çekmişti. 

Bu hafta toparlanmaya başlayan Solana, CoinMarketCap’in son 24 saatlik verilerine göre %7’nin üzerinde değer kazandı ve 14 dolar seviyesinin biraz üzerinde fiyatlanıyor. Peki ilerleyen günlerde Solana fiyatı hangi seviyelerde olacak? Bununla ilgili BitMEX’in eski CEO’su Arthur Hayes ve FTX çöküşünü tahmin eden, Ben Armstrong yorumda bulundu. 

Hayes, SOL Hakkında Yorum Yaptı

BitMEX eski CEO’su Arthur Hayes, kripto para piyasasındaki genel düşüşün devam edeceğini öne sürerek Bitcoin, Ethereum ve Solana için fiyat hedefi verdi. 10 Kasım tarihinde sosyal medya hesabı üzerinden paylaştığı gönderide, BTC için 10-15 bin dolar, ETH için 750-1000 dolar ve SOL için 3 dolar bandını hedef gösterdi. Hayes’e göre, kripto para piyasasında FTX çöküşünden etkilenen şirketlerden kaynaklı yeni bir likidite krizi yaşanacak ve bu da başka bir düşüşün nedeni olacak. 

Armstrong, SOL için Olumlu Konuştu

Ben Armstrong, Twitter hesabı üzerinden “FTT ölmüşken, Solana buradan nereye gidiyor?” yazdığı bir tweeti takipçileriyle paylaşarak kripto topluluğunun Solana hakkındaki düşüncelerini sordu. FTX borsasının ve Sam Bankman-Fried’in, Solana’nın büyük bir destekçisi olduğunu hatırlatan Armstrong, yine de SOL için olumlu konuştu. Solana’nın düşüş eğiliminde olmasına rağmen geri döneceğini ve sadece duraklama sürecinde olduğunu belirtmişti. 

Uzmanlar SOL için Ne Diyor?

Uzman görüşlerine baktığımızda ise birçok uzman ve analist mevcut teknik gelişmelerin Solana da güce işaret ettiğini savunmakta. Uzmanlara göre, Solana boğaları fiyatları zorlamaya devam ederse direnç seviyeleri kırılabilir. Solana’nın mevcut fiyat hareketi ve teknik analizine dayanarak, birçok uzman Solana’nın kısa vadeli yatırım için uygun olmadığını fakat uzun vadede teknik göstergelerin karlı bir seçim olabileceğini söylüyor. Kripto para veri hizmet sağlayıcısı Digital Coin Price, Solana’nın bu yılın sonunda 41 dolar civarında işlem göreceğine inanıyor. Uzun vadeli yorum yapan Traders Union uzmanları ise 2025 yılında SOL fiyatının 140 dolar seviyesini geçebileceğine inanıyor. 

SOL Fiyat Analizi

Solana boğaları 13.16 dolardan destek aldıktan sonra Solana fiyatını yukarı doğru taşımaya başladı. 14 dolar seviyesinin biraz üzerinde fiyatlanan Solana için takip edilecek direnç seviyesi 16 dolar seviyesinde bulunurken destek noktası 10.63 dolar seviyesinde bulunuyor. 

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner