Yükleniyor...

Son 24 Saatte Borsalardan 1,6 Milyar Dolarlık Bitcoin (BTC) Çekildi

Kripto piyasasının olumsuz performans göstermesine rağmen yüksek miktarda Bitcoin (BTC) borsalardan çekildi.

bitcoin btc

Kripto piyasasının olumsuz performans göstermesine rağmen yüksek miktarda Bitcoin (BTC) borsalardan çekildi.

En son yayınlanan Glassnode verilerine göre, kripto para birimi yatırımcıları, 1,6 milyar dolarlık Bitcoin’i (BTC) borsalardan çekti.

1,6 Milyar Dolarlık Bitcoin (BTC) Çekildi

Kripto para borsalarından büyük çıkışlar genellikle piyasa için olumlu olarak kabul edilir, çünkü bu çıkışları satış baskısı takip ediyor. Ancak büyük Bitcoin çıkışlarına rağmen, BTC’nin net akışı 360 milyon dolarla negatif kalırken, Ethereum için net akış pozitif kalıyor.

Düşüş trendinin ortasında Bitcoin, değerinin yaklaşık %12’sini kaybetti ve düşüşe geçti.

Glassnode yayınladığı bir başka veriye göre, uzun vadeli kripto para yatırımcıları ve balinalar, varlıklarını aktif olarak satmaya başladı.

Diğer zincir üstü ölçümler de Bitcoin talebinin düşük kaldığını ve yatırımcıların aktif olarak piyasaya girmediğinden piyasanın düşüş eğilimi gösterdiği sonucunu ortaya koydu. Korku ve Açgözlülük endeksi gibi göstergeler de piyasanın bir kez daha olumlu olmaktan çok uzak olduğunu gösteriyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner