Yükleniyor...

Son 7 Günde %420 Oranında Yükseliş Yaşayan WINk (WIN) Nedir?

CoinGecko verilerine göre popüler aramalar listesinin ilk sırasında yer alan WINk (WIN), son 1 haftada yaşadığı yükseliş nedeniyle dikkat çekiyor.

wink win nedir

CoinGecko verilerine göre popüler aramalar listesinin ilk sırasında yer alan WINk (WIN), son 1 haftada yaşadığı yükseliş nedeniyle dikkat çekiyor. Kripto para birimi 7 gün içerisinde %400 oranında artış yaşarken, son 24 saatte ise %160 oranında kazanç sağladı.

Blokzinciri ekosisteminde çalışan bir oyun platformu olan WINk, bu yükselişiyle Twitter’da trend topic olmayı da başardı. Tron CEO’su Justin Sun’ın projesi olan WINk’in bu denli yükselmesi kripto para topluluğunda da heyecana yol açtı. WIN, yazının yazıldığı sırada CoinGecko verilerine göre 0,00192037 dolardan işlem görüyordu.

WIN, son 1 ayda %800, son 1 yılda ise %2200 oranında kazanç sağladı.

WINk (WIN) Nedir?

WINk, kullanıcıların platformdaki yerel dijital varlık olarak WIN token’ını kullanan birden fazla blok zinciri ekosisteminde sosyalleşmelerini ve pay almalarını sağlayan oyun platformudur. Davranışsal madencilik yenilikçi token ekonomisi tasarımı ve diğer teşvik mekanizmaları yoluyla WINk, geliştiricilerin gerçek benimsemeyi teşvik eden ve kullanıcıların platforma aktif paydaşlar olarak katılmalarını ve katkıda bulunmalarını sağlayan dApp’ler oluşturmalarını sağlamak için yüksek kaliteli merkezi olmayan oyun deneyimi sağlayan bir ekosistem oluşturmayı amaçlar.

WINk (eski ismiyle TRONbet), yukarıda da belirttiğimiz gibi kullanıcıların birden fazla blok zinciri ekosisteminde oynamasına, sosyalleşmesine ve pay almasına olanak tanıyan bir oyun platformudur. Bununla birlikte, birincil blok zinciri ekosistemi, Tron blok zinciri etrafında toplanmıştır. WIN token ise TRON üzerinde çalışan TRC-20 token’ıdır. WINk platformunda, geliştiricilerin ve kullanıcıların katılımını teşvik etmek için WIN token’ları kullanılır.

Binance Research‘te yer alan makaleye göre daha merkezi oyun platformlarının aksine, TRON tabanlı WINk platformu benzersiz ve çekici bir kullanıcı deneyimi sağlar:

  • Denetlenebilir akıllı sözleşmeler: Oyunların arka ucu herkesin görebileceği bir akıllı sözleşmede konuşlandırıldığı için akıllı sözleşmeler denetlenebilir. Örneğin, çevrimiçi kumarhanelerde şeffaflık açısından büyük faydalar sağlayabilir.
  • Saklama: Çoğu oyun, kullanıcıların fonlarının tam velayetini korumasına izin verir.
  • Token ödülleri: Kullanıcılar, oynadıkları için şifreleme token’ları ve diğer ödülleri alacaktır.
  • Etkinlikler: Topluluğun katılımını sağlamak için sosyal özellikler ve özel etkinlikler gerçekleştirilecektir.
  • Ortaklıklar: DApp gelişimini ve kullanım genişlemesini desteklemek için TRON ve BitTorrent aracılığıyla isim-marka ortaklıkları.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner