Yükleniyor...

Son Bitcoin Rallisi ABD Merkez Bankası’na Gösterilen Bir Tepki Olabilir

Bitcoin fiyatı yıkıcı bir ayı piyasasını takiben düzelmeye başlarken, kripto boğaları güzel günlerin geri geleceği konusunda iyimserler.

Bitcoin Rallisi ABD Merkez Bankası

Bitcoin fiyatı yıkıcı bir ayı piyasasını takiben düzelmeye başlarken, kripto boğaları güzel günlerin geri geleceği konusunda iyimserler. Dahası, halkın Bitcoin’i benimsemesi zaman zaman “sorumsuz” mali politikalarından dolayı ABD Merkez Bankası’na (Federal Rezerv Sistemi / FED) olan inancın yitirilmesiyle güçleneceği iddia ediliyor.

Ikigai Portföy Yönetimi’nin kurucusu ve baş yatırım görevlisi Travis Kling, FED’in son zamanlarda faiz oranlarını manipüle etmesinin birçok insanın merkez bankalarına olan inancını kaybetmesine neden olduğunu söylüyor.

Kling: Son Bitcoin Rallisi FED’e Gösterilen Bir Tepkiydi

Kling, son Bitcoin rallisinin ABD Merkez Bankası’na olan halk güvensizliğinin artmasından kaynaklandığına inanıyor.

Genel olarak son Bitcoin rallisinin merkez bankalarından kaynaklandığını söyleyebilirim. Bitcoin, sorumsuz para ve mali politikalara karşı bir korunma/çit haline geldi. FED, artık güç kullanımı yerine politik ilişkilerde tartışmayı veya diğer barışçıl çözümleri destekliyor. Diğerleri de (Avrupa Merkez Bankası ve Japonya Bankası) FED’i takip ediyor.

Şimdi, merkez bankalarının hem ABD’de hem de küresel olarak olarak siyasallaştırıldığı bu kurguya sahibiz. İçinde yaşadığımız yeni dünya.

Larry Kudlow: FED Bağımsız

Travis Kling, FED’in fazi oranlarında yapay manipülasyonu belirgin hale geldikte her geçen gün daha fazla sayıdaki yatırımcının Bitcoin’e kayacağını öne sürüyor. Kling, Fed’in yanlış yönlendirilmiş “kantitatif azaltma” politikasının, merkez bankalarındaki kamu güvensizliğini artırdığını söyledi.

Kling, ABD Başkanı Donald Trump’ın FED’i yönlendirdiğini ve bundan dolayı FED Başkan Jerome Powell’ın 2019’te faiz oranlarını yükseltmeme kararı aldığına olduğuna inanıyor gibi görünüyor.

Ancak, Beyaz Saray baş ekonomi danışmanı Larry Kudlow bu tür iddiaları reddetti. Kudlow FED’in bağımsız olduğunu ve Trump’tan emir almadığını söyledi. Ona göre FED, Beyaz Saray’ı gerçekten dinliyor olsaydı 2018’de faiz oranlarını dört kez yükseltmezdi.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x