Yükleniyor...

Bitcoin, Ethereum ve Cardano Haftaya Nasıl Başladı? 15 Ağustos 2022

Kripto para piyasaları haftaya durgun başladı.

Bitcoin 25 Bin Dolari Zorluyor. Kripto Para Piyasasindaki Son Durum Teknik Analiz

Kripto para piyasaları haftaya durgun başladı. Piyasa hacmi 24 saatte yüzde 1.9’luk bir düşüş yaşadı ve toplam piyasa hacmi 1.21 trilyon dolar seviyesine geldi. Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH) ve Cardano’daki (ADA) son durumu beraber inceleyelim. Bitcoin kaç dolar seviyesinden işlem görüyor? Ethereum fiyatı hangi seviyede? Cardano haftaya nasıl başladı?

Bitcoin (BTC) Analizi – Bitcoin Kaç Dolar?

Bitcoin, güne yüzde 2 düşüşle başladı. Haber akışının az olması ve onun dışında içinde bulunduğumuz enflasyon ortamı kripto para piyasasına da yansıdı. Bitcoin, bulunduğu fiyat bölgesi dahilinde 24.000 dolar desteğinden tepki alabileceği bir yerde bulunuyor.

btc 4 saatlik 1
Bitcoin 4 saatlik grafiği

Bitcoin’deki en yakın destek 24.000 dolar bölgesiyken, bir üst minör direnç ise 26.000 dolar seviyesi diyebiliriz. Bitcoin’deki bu fiyat hareketleri piyasanın geneline yansıyacak bir yükseliş senaryosunun gerçekleşebilmesi için Bitcoin bazlı olumlu haberlerin piyasaya düşmesi ve piyasaya para akışı oldukça önemli. Yazı yazıldığı an itibariyle Bitcoin 24.101 dolardan işlem görüyor.

Bitcoin canlı fiyatı için tıklayın.

Ethereum (ETH) Fiyat Hareketi

Ethereum tarafında fiyat hareketine baktığımızda, son bir hafta içinde yüzde 13.4 yükselmiş olduğunu görüyoruz. Ancak ETH, güne yüzde 4.5 düşüşle başladı.

eth 4 saatlik 1
Ethereum 4 saatlik grafiği

Ethereum’un şu anda işlem gördüğü seviye itibariyle iki direnç arasında hareketine devam ediyor diyebiliriz. Eğer Ethereum’da (ETH) geri çekilme devam edecek olursa 1.800 dolar bandındaki destekten piyasa koşullarına tepki almasını bekleyebiliriz. Yazı yazıldığı an itibariyle Ethereum 1.912 dolar seviyesinden işlem görüyor.

Ethereum’un anlık fiyatı için tıklayın.

Cardano (ADA) Son Durum

Cardano ağının coini ADA, güne yüzde 5.8 düşüş ile başlamış durumda. Geçtiğimiz birkaç günde 0.6 dolar seviyesine ulaşan ADA, şu anda düşüş yaşıyor ve 0.55 desteği bandında işlem görüyor diyebiliriz.

ada 4 saatlik
Cardano’nun 4 saatlik grafiği

Cardano’da bir sonraki direnç 0.6 dolar iken en yakın destek seviyesi ise 0.55 dolar bandı. Cardano yazı yazıldığı an itibariyle 0.55 dolardan işlem görüyor.

Cardano’nun anlık fiyatı için tıklayın.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner