Yükleniyor...

Son Ralli Google’daki Bitcoin Aramalarını Üç Katına Çıkardı!

Öncü kripto para birimi Bitcoin kısa süre önce fiyatını %20 oranında artırdı ve 5.

Google Bitcoin BTC

Öncü kripto para birimi Bitcoin kısa süre önce fiyatını %20 oranında artırdı ve 5.000 doları geçti. Sert yükseliş sonrası Google Trends verileri, kripto para birimi aramalarının üç katından daha fazla arttığını gösteriyor.

Google Trend Bitcoin

Google’ın verilerine göre, arama ilgisi dalgalanmadan hemen sonra kabaca 33’ten 100’e yükseldi, ancak hızla 50 ila 75’in arasına geri döndü. Şu anda arama ilgisi 50’nin altına doğru gidiyor. Toplam arama verilerinin mevcut olmadığını ve Google’ın numaralarının algoritmalar tarafından derlendiğini belirtelim.

Arama motorunun verilerine göre, öncü kripto para birimine en fazla ilgi gösteren ülkeler Nijerya, Güney Afrika, Hollanda, Avusturya ve İsviçre. Gana, St. Helena ve Slovenya gibi ülkeler de Bitcoin’e büyük ilgi gösterirken, Amerika Birleşik Devletleri ve Kanada’da ilk 10’da yer alıyor.

Çin’in arama motoru Baidu’da da BTC kelimesi yüksek oranda aratıldı ve arama motorunun ilk sırasına oturdu.

Özellikle, eğilim Bitcoin’in fiyat hareketleri ve kripto para birimi için arama ilgisi arasında bir korelasyon olduğunu öne süren çalışmaları onaylıyor gibi görünüyor. Arama motoru pazarlama firması SEMrush, 2017’de Bitcoin’in fiyatının o zaman Google’daki kripto arama ilgisiyle %91 oranında korelasyon kurduğu sonucuna vardığını söylemişti.

Çalışma, Bitcoin fiyatı arttıkça insanların bu konuda daha fazla bilgi edinmek için arama yaptığını gösteriyor.

Gizemli bir 20.000 BTC alım emrinin Bitcoin fiyatının 5.000 doları aşmasını tetiklediğine inanılıyor. Bu alım emri Bitcoin fiyatının son beş ayın en yüksek seviyesine ulaşmasına yardımcı oldu. Google, geçen yıl platformdaki kripto para reklamlarını yasakladı ve sektördeki işletmelerin platformda reklam vermesini engelledi. Yasak aylar sonra kaldırıldı.

Google’ın en büyük rakiplerinden biri olan Microsoft’un Bing’i de kripto para birimleriyle ilgili reklamları yasakladı. Teknoloji devi tarafından paylaşılan son veriler geçtiğimiz yıl 5 milyondan fazla kripto para reklamının engellediğini gösteriyor.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x