Yükleniyor...

Sosyal Medya Devi Kripto Parası Facebook Coin için 1 Milyar Dolar Arıyor!

New York Times (NYT) teknoloji muhabiri Nathaniel Popper, Facebook'un kendi kripto para birimini (Facebook Coin) geliştirmek için özel sermaye desteği arayışında olduğunu bildirdi.

Sosyal Medya Devi Facebook ve Facebook Coin

New York Times (NYT) teknoloji muhabiri Nathaniel Popper, Facebook’un kendi kripto para birimini (Facebook Coin) geliştirmek için özel sermaye desteği arayışında olduğunu bildirdi.

Konuya aşina olan kaynaklara atıfta bulunan Popper, Facebook’un kripto para birimi projesini geliştirmek için 1 milyar dolar tutarında bir yatırım istediğini belirtti.

Popper, Facebook’un kendi kripto parası için özel sermaye fonu aramasının merkeziyetsizlik için önemli olduğunu belirtiyor:

Blockchain projelerinin en büyük cazibelerinden biri merkeziyetsiz olmaları. Dış yatırımcıların dışına çıkmak Facebook’un kripto para projesini daha merkeziyetsiz hale getirebilir ve Facebook tarafından daha az kontrol edilen bir şekilde sunmasına yardımcı olabilir.

Popper, sosyal medya devinin projesinin banka hesaplarında tutulan yabancı para sepetine bağlanmış bir stablecoin olduğunu ekliyor.

Geçtiğimiz yılın Aralık ayında Bloomberg’in raporu sonrası Facebook Coin söylentileri büyük ivme kazandı. Daha sonra Facebook Coin’in WhatsApp içinde yapılan para transferleri için kullanılacağı gibi birçok söylenti ortaya atıldı.

Şubat 2019’da Facebook Coin’in, Facebook Messenger uygulaması, WhatsApp ve Instagram’da kullanılacağı ve her ay 2.7 milyar kullanıcının erişiminde olacağı bildirildi. Anonim kaynaklar, Facebook’un kripto para projesini geliştirmek için 50’den fazla mühendisi görevlendirdiğini söyledi. Ek olarak, Facebook’un ismi belirtilmeyen birçok kripto para borsasında Facebook Coin alışverişi yapmaya başladığı öne sürüldü.

Özel sermaye ile ilgili olarak Future Perfect Ventures şirketinin kurucu ortağı Jalak Jobanputra, Şubat ayında ayı piyasasının VC firmalarını derinden etkilediğini söylemişti.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x