Sosyal Medya Yorumları Bitcoin Fiyatını Önemli Ölçüde Etkiliyor • Coinkolik
Yükleniyor...

Sosyal Medya Yorumları Bitcoin Fiyatını Önemli Ölçüde Etkiliyor

Sosyal medyanın kripto para fiyatlarını etkileme gücünün olduğu varsayılıyor.

bitcoin sosyal medya

Sosyal medyanın kripto para fiyatlarını etkileme gücünün olduğu varsayılıyor. Son 5 yıl boyunca, Bitcoin’in değeri yükseldi. Kripto para birimi, her türlü finansal işlemde kendine yer buldu.

Stevens Teknoloji Enstitüsü’ndeki araştırmacılar, Bitcoin değerinin yükselmesine ve düşmesine neden olan şeyle ilgilendi. Bitcoin’in değerinin kamuoyu tarafından manipüle edilip edilemeyeceğini görmek istediler. Yani, sosyal medya gönderileri ve Bitcoin fiyatları bir şekilde bağlantılı mı?

Sosyal Medyanın Bitcoin’e Etkisi

bitcoin btc
Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Profesör Feng Mai, olumlu sosyal medya yorumlarının Bitcoin fiyatını önemli ölçüde etkilediğini gösterdi. Mai bu durumu şöyle açıkladı;

“Bitcoin fiyatında söz sahibi olan sessiz kişiler. Yani Bitcoin hakkında kafa yormayan insanlar. Bitcoin hakkında sürekli konuşan kişilerin yorumları, tweetleri ve gönderileri hiçbir etki yaratmıyor. Bu kişilerin görüşleri, Bitcoin fiyatını en küçük ölçüde bile değiştirmedi.”

Mai sözlerine şöyle devam etti;

“Bu nadir yorumcular Bitcoin’in, hareketlerini ve gelecekteki beklentileri tartışmak için zaman ayırdıklarında, işler farklı oluyor. Bitcoin fiyatını on kat daha fazla hareket ettirme gücüne sahipler.”

Mai, güçlü ve sessiz tiplere kulak vermemiz gerektiğini söylüyor.

“Yatırımcıların izlediği güçlü ve sessiz kişiler. Bu, sosyal medya ve Bitcoin fiyatlarının gerçekten bağlantılı olduğunu doğrulayan ilk sağlam istatistiksel bulgu. Sezgisel olabilir, ancak olumlu duygular Bitcoin fiyatlarını hareket ettirir. Sosyal medyanın vokal kullanıcılarının bazen belirli bir gündemi olabilir, bu durumda kendileri yatırım yaptıkları için Bitcoin’in fiyatını yükseltir. Dolayısıyla, Bitcoin etrafındaki sosyal mesajların çoğu önyargılı insanlar tarafından üretiliyorsa, sosyal medyadaki duygular para biriminin gerçek değerini tam olarak yansıtmayabilir.”

Mai, Bitcoin yatırımcılarının bu potansiyel çıkar çatışmalarını fark ettiğini söyleyerek şunları ekledi;

“Sessiz çoğunluk, Bitcoin’in değerini artırmada gerçek etkileyici. Yatırımcılar bunu anlıyor gibi görünüyor.”


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x