Yükleniyor...
Sponsored

Spartan Protocol’e Saldırı: 30 Milyon Dolar Çalındı

Kripto para dünyası bir kez daha hacker'ların saldırısına uğradı.

spartan defi saldiri hack

Kripto para dünyası bir kez daha hacker’ların saldırısına uğradı. Bilgisayar korsanları, stake havuzlarından neredeyse 30 milyon dolar çaldı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Kripto para dünyası yeni bir saldırıya daha uğradı. Spartan Protocol’ün açıklamasına göre saldırganlar, stake havuzlarından tahmini 30 milyon dolarlık fon toplamak için 61 milyon dolar değerinde BNB kullandı.

Konuyla ilgili açıklama yapan kripto para influencer’larından Lark Davis, toplulukta buna tepki gösteren birçok kişiden biri:

“Başka bir gün, başka bir büyük hack! Güvende kalın!”

Şu an itibariyle, bu bilgisayar korsanlığı olayıyla ilgili ayrıntılar yavaş yavaş düşüyor. Spartan Protocol’den gelen açıklamaya göre saldırı 4 havuza 9 saldırı şeklinde gerçekleşti. Şu anda çalınan fonların geri alınması için çalışılıyor. Hatta Binance’ten de yardım istendi. Bu arada çalınan token’lar ve miktarları da şu şekilde:

  • 30.7k WBNB ($18.9M)
  • 4.6M SPARTA ($7.8M at the time of hack)
  • 1.3M BUSD-T ($1.3)
  • 23.2 BTCB ($1.3M)
  • 924k BUSD ($0.9M)

Kesin olan bir şey var ki bu sıradan bir kripto stake etme faaliyeti değil. Öte yandan bu, bu sene kripto dünyasının bir hack olayıyla karşı karşıya kaldığı ilk saldırı da değil.

En son geçtiğimiz gün bilgisayar korsanları, 200 milyondan fazla kullanıcının etkilendiği ünlü kripto borsası Hotbit’i hedef aldı. Dahası, Bithumb borsası, bilgisayar korsanlarından Bithumb’ın müşteri verilerine dokunmama karşılığında 16 milyon dolardan fazla fidye talep eden bir tehdide de maruz kaldı.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x