Spot Bitcoin ETF başvurularında kritik viraj yakın! • Coinkolik
Yükleniyor...

Spot Bitcoin ETF başvurularında kritik viraj yakın!

Kripto para piyasasına yeni bir soluk getirme potansiyeli taşıyan spot Bitcoin ETF'lerinde kritik viraja girildi.

SEC Bitcoin ETF Cuma

Kripto para piyasasına yeni bir soluk getirme potansiyeli taşıyan spot Bitcoin ETF’lerinde kritik viraja girildi.

Bitcoin çok sayıda kripto borsasına açılan davaların etkisiyle savrulurken güçlü bir el yardımına yetişti. Trilyonlarca dolarlık varlığı yöneten BlackRock, spot Bitcoin ETF başvurusunda bulundu.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Söz konusu başvuruyla birlikte kriptoya adeta can suyu geldi. Bitcoin’de spot ETF olması ve bunun büyük bir kurumsal şirket tarafından sağlanması, yeni boğa koşusunu da akıllara getirdi. BlackRock ile birlikte birçok kurumsaldan da spot Bitcoin ETF başvurusu geldi. Ancak ABD’li düzenleyici SEC, yapılan spot Bitcoin ETF’leri için henüz bir karar vermiş değil.

SEC’in spot Bitcoin ETF kararı bekleniyor

BlackRock ve beraberindeki birçok güçlü ismin gerçekleştirdiği spot Bitcoin ETF başvurusunda kritik viraja girilmiş durumda. ABD’li düzenleyici kurum SEC’in, Bitwise, BlackRock, VanEck, WisdomTree ve Invesco’nun spot Bitcoin ETF’leri için karar vermesi gerekiyor. Kararın tarihi ise 1 Eylül Cuma günü olarak gösteriliyor.

Karar gününün yaklaşmasıyla birlikte Bitcoin tarafında volatilite bekleniliyor. Ancak bu hafta da karar çıkmazsa, piyasanın toparlanması için herhangi bir sebep bulunmuyor.

Diğer taraftan, kripto piyasasının beklentisi bu hafta da kararın çıkmayacağı ve erteleme geleceği yönünde. Grayscale ile SEC arasındaki ETF mücadelesi ise sürüyor. Bu mücadeleye yönelik kararın da önümüzdeki günlerde çıkma olasılığı yüksek durumda. Bilindiği üzere Grayscale, Bitcoin ETF hizmetinin onaylanması için yoğun mesai harcıyor.

SEC bitcoin etf

Spot Bitcoin ETF başvurularına yönelik kararın olumlu çıkması halinde, Bitcoin’de kısa sürede güçlü yükseliş mumları gelebilir. Bu mumların ise yüzde 5 ila 9 arasında yükselişi yansıtması muhtemel görünüyor. Ancak SEC, başvuruları kabul etmezse düşüş daha da şiddetlenebilir. Diğer bir seçenek ve belki de gerçekleşmesi en muhtemel seçenek olan erteleme kararında ise piyasa volatiliteden uzak kalabilir.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x