Yükleniyor...

Spot BTC ETF’lerinden olumlu sinyal: Yükseliş geliyor mu?

11 ABD spot BTC borsa yatırım fonu, Pazartesi günü toplam günlük net girişleri 129,45 milyon dolar olarak gördü ve beşinci gün üst üste pozitif akış bildirdi.

günün yükselen ve düşen kripto paraları 17 şubat

11 ABD spot BTC borsa yatırım fonu, Pazartesi günü toplam günlük net girişleri 129,45 milyon dolar olarak gördü ve beşinci gün üst üste pozitif akış bildirdi.

Pazartesi günkü net girişler ayrıca ETF’lerin 7 Haziran’dan bu yana gördüğü en büyük fon girişini işaret etti. SosoValue verilerine göre, Fidelity’nin FBTC’si dün 65 milyon dolarla girişlere öncülük etti, ardından 41 milyon dolar kaydeden Bitwise’ın BITB’si geldi. Ark Invest ve 21Shares’ın ARKB’si 13 milyon dolarlık net giriş bildirdi. Invesco ve Galaxy Digital, VanEck ve Franklin Templeton’dan gelen fonlar 5 milyon dolar civarında veya altında nispeten küçük girişler gördü. 

bitcoin 3nisan btc

Bitcoin (BTC) Temmuz ayına iyi başladı

Net varlık değeri bakımından en büyük iki spot BTC ETF’si olan BlackRock’ın IBIT’i ve Grayscale’in GBTC’sinde pazartesi günü sıfır akış görüldü. 

11 bitcoin fonu Pazartesi günü yaklaşık 1,36 milyar dolarlık işlem hacmi gördü. ETF’ler Ocak ayındaki başlangıçlarından bu yana toplam 14,65 milyar dolarlık net giriş biriktirdi.

CoinMarketCap’ten alınan veriler doğrultusunda BTC fiyatı son 24 saatte yüzde 0,3 düşerek 63.094 dolara geldi. Bitcoin, geçen haftaki 60.000 doların altındaki kısa düşük noktasından toparlandı, ancak Haziran başındaki 71.000 doların üzerindeki fiyat seviyesinden önemli ölçüde düşük kalmaya devam ediyor.

QCP Capital analistleri Pazartesi günkü bir raporda, hem BTC’nin hem de ETH’nin tarihsel olarak gözlemlenen olumlu döngüler nedeniyle Temmuz ayında daha iyi performans gösterme eğiliminde olduğunu söyledi. Coinbase analistleri de Temmuz ayındaki olası yükselişi işaret etti.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner