Yükleniyor...

Stablecoin JPM Coin’in Testleri Yıl Sonuna Kadar Başlayacak!

ABD'nin en büyük bankası JPMorgan Chase (JPM), 2019'un sonuna kadar stablecoin'i JPM Coin'in testlerine başlamayı planlıyor.

Stablecoin JPM Coin

ABD’nin en büyük bankası JPMorgan Chase (JPM), 2019’un sonuna kadar stablecoin’i JPM Coin’in testlerine başlamayı planlıyor.

JPMorgan’da dijital hazine hizmetleri ve Blockchain başkanı olan Umar Farooq, ilgili düzenleyicilerin bankaya onay vermesi durumunda, şirketin yıl sonuna kadar seçilen müşterileriyle birlikte JPM Coin’in testlerine başlama niyetinde olduğunu söyledi.

Farooq, Şubat ayının ortalarında ortaya çıkan bankanın stablecoin projesi JPM Coin’e müşteri ilgisinin bir hayli yüksek olduğunu belirtiyor. Özellikle, ABD, Avrupa ve Japonya’daki JPMorgan müşterileri, JPM Coin’nin menkul kıymetleri ve tahvil işlemlerini hızlandırmadaki yetenekleri hakkında bilgi edinmeye bir hayli yüksek ilgi duydukları bildiriliyor.

Bu bağlamda, Farooq, bankanın stablecoin’inin tahvillerin Blockchain üzerinden anında teslimini sağlama potansiyeline sahip olduğunu ifade ediyor. JPM’nin yürütücüsü, bankanın belirsiz ve dijital menkul kıymetler üzerindeki olumlu duruşunu da ortaya koyarak, birkaç hisse senedinin 5 ila 20 yıl içinde dijitalleşeceğine inanıyor.

5 ila 20 yıl içerisinde birçok menkul kıymetin giderek daha dijital hale geleceğine veya token’laştırılacağına inanıyoruz.

Daha önce Farooq, daha önce Blockchain uygulamalarının sonsuz olduğunu iddia ederek, Blockchain teknolojisine karşı iyimser duruşunu göstermişti.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner