Yükleniyor...

Starbucks Elektriği ile Bitcoin (BTC) Madenciliği Yaptı!

Idan Abada isimli girişimci, Starbucks'ta Bitcoin madenciliği yaparkenki bir TikTok videosunu yayınladı; video neredeyse üç milyon izlenme aldı.

starbucks

Idan Abada isimli girişimci, Starbucks’ta Bitcoin madenciliği yaparkenki bir TikTok videosunu yayınladı; video neredeyse üç milyon izlenme aldı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Video TikTok’ta yayınlandıktan kısa süre sonra viral oldu. Girişimci videoda, Bitcoin çıkarmak için Starbucks’taki bedava elektriği kullandı.

Abada, Los Angeles’ta yaşıyor. Girişimci bu videoda, dünyanın lider kripto para birimini çıkarmak için bir Starbucks kafedeki bedava elektrik kullanıyor. Amacının Bitcoin madenciliğini daha demokratik hale getirmek olduğunu söyleyen Abada, yalnızca profesyoneller ve büyük şirketlerin değil normal insanların da BTC kazanmasına şans verilmesi gerektiğini dile getiriyor.

Yaptığı taşınabilir Bitcoin madencilik teçhizatı ona 875 dolara mal oldu. Bir dizüstü bilgisayar kullandı, çok bağlantı noktalı bir USB hub’ı bağladı ve her birinde iki Bitmain yapımı ASIC yongası bulunan on USB çubuğu olan bir mini fan ekledi.

Bilgisayardan başka bir şeye ihtiyacınız olmadığı için teçhizatının inşa edilmesinin ve çalıştırılmasının kolay olduğunu belirtti. Yaptığı madencilik cihazı, fabrika yapımı madencilik kulelerinden çok daha sessiz çalışıyor, bu nedenle evde kolayca kullanılabilir. Ayrıca teçhizatının daha az güç tükettiğini ifade ediyor.

Kendi Madencilik Firmasını Kurdu

2015 yılında evde kripto madenciliği deneylerine başlayan Idan Abada, 2017’de, Bitcoin’in tüm zamanların en yüksek seviyesine çıktığı, CME ve CBOE’nin dünyanın ilk Bitcoin vadeli işlemlerini başlattığı yılda, kendi şirketi Bitcoin Merch’i kurdu.

Son dört yılda önemli ölçüde büyüyen şirkette, ilk başta sadece kablo ve temel ekipman satılıyordu. Şimdi, müşterilere kripto para madenciliğine başlamak için gerekli donanım da sağlanıyor.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x