Yükleniyor...

Starbucks’tan ‘NFT’ Açıklaması Geldi

Geçtiğimiz Nisan ayında Amerikalı kahve dükkanları zinciri Starbucks’ın, yıl sonuna kadar NFT sektörüne girmeyi planladığını açıklamıştık.

starbucks nft

Geçtiğimiz Nisan ayında Amerikalı kahve dükkanları zinciri Starbucks’ın, yıl sonuna kadar NFT sektörüne girmeyi planladığını açıklamıştık. Starbucks, NFT dünyasına adım atacağını resmen duyurdu.

Dünyanın en büyük kahve zinciri Starbucks, paylaştığı açıklamada sahiplerine özel avantajlar sağlayacak bir NFT koleksiyonu çıkaracağını bildirdi.

Starbucks CEO’su Howard Schultz ve Başkan Yardımcısı Brady Brewer, yatırımcılarla buluştukları son toplantıda şirketin “Web3 alanında geliştiğini gördükleri mülkiyet ve topluluk temelli üyelik modelleri gibi yeni kavramlar” ekleyeceğini dile getirerek Starbucks’ın NFT sektörüne gireceği sinyalini verdi.

Bu açıklamanın ardından Brewer, şu ifadelere yer verdi:

“Starbucks’tan yeni bir dijital koleksiyon satın aldığınızı hayal edin; bu ürün aynı zamanda küresel bir Starbucks topluluğuna erişim geçişiniz olarak da hizmet edecek.”

“Markalı NFT Koleksiyonu Oluşturmayı Planlıyoruz”

starbucks nft

Bunun ardından şirket, doğrudan NFT’lerle ilgili bir açıklama paylaştı:

“Sahipliği topluluk üyeliğini başlatan, özel deneyimlere ve avantajlara erişime izin veren bir dizi markalı NFT koleksiyonu oluşturmayı planlıyoruz. Bu koleksiyon temaları, Starbucks’ın hem eski hem de yeni yaratılmış sanatsal ifadelerinden, diğer yenilikçi ve benzer düşünceye sahip markalarla birinci sınıf iş birliklerinden doğacak.”


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x