Yükleniyor...

Stellar (XLM) Blockchain’i Üzerinde, 27 AB Ülkesi ile Tayland Arasında Ödeme Koridoru Başlatıldı

Velo Labs, Bitazza Thailand ve TEMPO Payments şirketleri, 27 Avrupa ülkesi ve Tayland arasında Stellar blockchain'i üzerinde bir ödeme koridoru oluşturdu.

stellar

Velo Labs, Bitazza Thailand ve TEMPO Payments şirketleri, 27 Avrupa ülkesi ve Tayland arasında Stellar blockchain’i üzerinde bir ödeme koridoru oluşturdu.

Velo Labs’e göre ortaklık yapan bu üç şirket, mevcut sınır ötesi havale verimsizliklerini çözmeye odaklandı. Ödeme koridoru, Velo Labs’ın merkeziyetsiz teknolojisinin yanı sıra finech firmasının da ağına sabitlenecek.

Havale platformu, zincir üstü işlemler için Velo tokenlarından ve Velo dijital kredilerinden faydalanacak. Bununla birlikte platform, Avrupa ve Güneydoğu Asya ülkeleri genelinde yaklaşık 600 milyon kişiye hizmet vermek istiyor.

Ödeme koridoru anında işlem yaparken bunu oldukça düşük maliyetle yapmayı amaçlıyor. Velo Labs CEO’su Mike Kennedy, konuyla ilişkin şunları söyledi:

“Bugün başlattığımız şey, temel misyonumuzun bir doğrulamasıdır. Bu misyon, bireylerin ve işletmelerin dünya çapında güvenli ve hızlı bir biçimde para aktarmalarına olanak tanıyacak, küresel ve merkeziyetsiz bir ağ oluşturmaktır. Velo Labs, sınır ötesi işlemleri herkes için daha hızlı, daha uzun ve daha güvenilir bir hale getirmek istiyor”

Gelen bu haberin ardından Stellar değerinde de bir artış yaşandı. Varlık şu anda Coingecko verilerine göre son 24 saat içerisinde gösterdiği %9’luk artışla 0,339062 dolar üzerinden işlem görüyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner