Yükleniyor...

Şu An için Yeterince Ucuz Olan ve Portföyde Bulunmasını Önerdiğimiz 3 Kripto Para

Yatırım tamamen risk almakla ilgilidir.

Kripto Para Portföyü

Yatırım tamamen risk almakla ilgilidir. Yüksek düzeyde risk içeren herhangi bir yatırım planının almaya değmeyeceği algısını anlıyorum. Ancak, insan yaşamıyla ilgili her şeyin risk almayla ilgili olduğuna inanıyorum.

Yatırım dünyasında, daha büyük risk almak, potansiyel olarak daha büyük ödül anlamına gelir. Kripto para birimi yatırımlarında başarı garantisi yoktur ve kayıplar da yaşanabilir. Ancak doğru stratejiyle riski azaltmak mümkün.

Riski azaltmak için verilebilecek yatırım tavsiyelerinden biri, bir portföyün çeşitlendirilmesidir. Buna karşın bazıları portföyün çeşitliliğinin yatırımcının işinde karışıklığa neden olduğu görüşünde, ancak durum tam olarak böyle değil. Çeşitlilik, herhangi bir varlığın düşmesi durumunda oluşacak kayıpları minimize etmek için önemlidir.

Bu yazımızda, okuyucularımızın portföyünü çeşitlendirmesi için yeterince ucuz olan üç kripto para birimini sizlerle paylaşacağız.

BTC Lite (BTCL)

BTC Lite Fiyatı

2017’nin Kasım ayında piyasadaki yerini alan Bitcoin Lite (BTCL), ortaya çıkmasından bu yana etkileyici bir performans gösterdi. Dijital varlık, özellikleri açısından Bitcoin’e alternatif olabilmeye yakın. BTCL, Bitcoin’e kıyasda daha iyi blok ortalama süresine sahip. Yani ağdaki işlemler Bitcoin ağına kıyasla daha hızlı gerçekleştiriliyor.

Bitcoin’de ortalama blok süresi 10 dakikayken, Bitcoin Lite’da bu süre sadece 15 saniye. Ağın en yoğun olduğu durumlarda bu süre 1-3 dakikaya çıkabiliyor.

BTCL, Ethereum Blockchain’i üzerinde çalışıyor ve Ethereum’un sağladığı tüm avantajlarla birlikte geliyor.

Kripto para biriminin resmi web sitesine göre, BTCL’nin toplam arzı 21 milyon ile sınırlandırılmış durumda. BTCL, mevcut potansiyeline rağmen CoinMarketCap’in verilerine göre 0,004154 dolardan el değiştiriyor.

0x (ZRX)

0x Fiyatı

0x, Ethereum ve merkezsiz borsalar için açık protokoldür. Akıllı sözleşmeler aracılığıyla merkezsiz borsaları kullanabilir. 0x ekibi gelecekte bütün varlıkların kendi token’i olacağını düşünüyor. Binlerce token’in birbirleriyle değiştirilebilmesi için güvenilir bir platform olması gerekiyor, 0x ekibinin hedefi bu platformu yaratmak.

Ethereum tabanlı ZRX token’i 0x üzerinde kurulan merkeziyetsiz borsalar için işlem ücretlerinde kullanılabiliyor. Ancak token’in asıl amacı 0x protokolü geliştirmeleriyle ilgili kararların oylamalarında kullanılması  ve merkezsiz bir yönetim sağlamak adına token sahiplerine oy hakkı verilmesi.

CoinMarketCap’in verilerine göre, 0x’in şu anki fiyatı 0,336 dolar ve maksimum arz miktarı 1 milyar adet. Kripto para biriminin potansiyelinden dolayı gelecekte en değerli ilk 20 kripto para birimini arasında girme ihtimali yüksek.

Verge (XVG)

Verge Fiyatı

Verge, madenciliği önceden yapılmış bir ICO tarafından finanse edilen özel bir şirket değil. Dijital varlık sektöründe yakından bilinen bir varlıktır. 2018 ortasına kadar dijital varlık için 15 dolarlık bir fiyat tahmini öngören ünlü John McAfee’den dolayı birçok kişi varlığın adını duydu.

Maksimum arz miktarı 16.5 milyar adet ve CoinMarketCap’in verilerine göre şu anda 0,0094 dolardan el değiştiriyor.

Verge fiyatı için tüm zamanların en yüksek seviyesi 0,3 dolar. Fiyat, 2018’deki ayı piyasasından etkilenerek mevcut seviyelere dönmüş durumda. Kripto para biriminin amaçları arasında günlük finansal ihtiyaçlarda kullanılabilmek var.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x