Yükleniyor...

Şubat Ayında En Çok Kazandıran 5 Kripto Varlık

Şubat ayı içerisinde birçok altcoinde hareketlilik yaşandı.

ayinencokyukselenleri

Şubat ayı içerisinde birçok altcoinde hareketlilik yaşandı.

Şubat ayı içerisinde birçok altcoinde hareketlilik yaşandı. Piyasada yaşanılan dalgalanmalar nedeniyle inişli çıkışlı bir ayı geride bıraktık. CoinMarketCap verilerine göre Şubat ayında, piyasa değeri açısından 100 kripto varlık arasından en çok kazandıran 5 altcoin şu şekilde;

  • Anchor Protocol (ANC)
  • Terra (LUNA)
  • Waves (WAVES)
  • UNUS SED LEO (LEO)
  • THORChain (RUNE)

Anchor Protocol (ANC): Anchor Protocol, Terra blok zinciri üzerinde bir ödünç verme ve ödünç alma protokolüdür. Anchor, UST (Terra’nın USD ile sabitlenmiş sabit parası) mevduat sahiplerine yıllık %20 oranında istikrarlı bir getiri (APY) sunan, Terra üzerine kurulu merkeziyetsiz bir para piyasasıdır. Anchor Protocol, Şubat ayında %162.58 oranla en çok kazandıran token oldu.

Terra (LUNA): Terra, Cosmos SDK kullanılarak inşa edilmiş ve sabit coinlerin yaratılmasında uzmanlaşmış bir blockchain ağıdır. Rezerv olarak itibari para ya da aşırı teminatlandırma kullanılmaz. Bunun yerine, her bir Terra sabit coini ağın yerel tokeni LUNA’ya dönüştürülebilirdir. Terra, geçtiğimiz ay %108.19 oranla en çok kazandıran coinler listesinde ikinci sırada yer aldı.

Waves (WAVES): Waves (WAVES), akıllı sözleşmeler ve DApps gibi farklı merkeziyetsiz ürün ve ağları geliştirme amaçlı kurulan blok zinciri platformudur. Waves projesi, kullanıcıların kendilerine özel kripto para oluşturup piyasaya sürmelerini sağlayan blok zinciri projesidir. Waves, geçtiğimiz Şubat ayında %105.50 oranla en çok kazandıran tokenler arasında üçüncü oldu.

UNUS SED LEO (LEO): Ethereum platformu üzerinde çalışan bir kripto para birimi tokeni olan UNUS SED LEO, tüm platform kullanıcılarının ve hizmetlerinin yeteneklerini Bitfinex’in ana şirketi olan iFinex’e genişletmek için tasarlanmış yeni bir tokendir. UNUS SED LEO, Şubat ayında %65.31 oranında en çok kazandıran kripto varlıklar arasında yer aldı.

THORChain (RUNE): CoinMarketCap verilerine göre geçtiğimiz ay %46.25 oranıyla en çok kazandıran coinler arasında beşinci sırada yerini alan THORChain, merkeziyetsiz ve izinsiz (permisionless) bir ağda çeşitli hizmetler sunan bir kripto para projesi olarak tanımlanıyor. Kullanıcılar için sürekli likidite havuzları sağlayan THORChain projesi bunun yanı sıra Bitcoin ve Ethereum gibi kripto paraların alım satımına da imkan sağlıyor. Blok zinciri ağları arası geçiş sağlayan proje, herhangi bir blok zinciri ağında veya kripto para birimi ile kullanılabiliyor.

Tablodan geçtiğimiz ay içerisinde en çok kazandıran altcoinleri inceleyebilirsiniz:

veri

Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x