Yükleniyor...

SUSHI’den Sonra Şimdi de KIMCHI: 4 Saatte 500 Milyon Dolar

Merkezi olmayan finans (DeFi) pazarındaki birçok kişi, muhtemelen yield farming’deki yeni projelerle kontrolden çıkıyor.

KIMCHI 500 MILYON DOLAR KAZANDI

Merkezi olmayan finans (DeFi) pazarındaki birçok kişi, muhtemelen yield farming’deki yeni projelerle kontrolden çıkıyor. Artık SUSHI ya da YAM değil, yeni bir DeFi token’ı olan KIMCHI, popüler olmaya başladı. SUSHI’nin bir çatalı olan KIMCHI token’ının önümüzdeki günlerde nasıl hareket edeceğini yavaş yavaş görmeye başladık.

KIMCHI Saatler İçinde 500 Milyon Dolar Kazandı

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Yüksek yıllık getiri oranı (APY) nedeniyle insanların, DeFi’ya böylesine ilgi göstermesi çılgınca. Adını geleneksel ve lezzetli bir Kore yemeğinden alan KIMCHI’nin, tüm stake faaliyetlerinden (4 saat içinde) yaklaşık 500 milyon dolarlık bir değer elde ettiği bildirildi. Bununla birlikte, rakamın YAM ile benzer bir trend izleyerek hat boyunca 150 milyon dolara kadar düştüğü bildirildi.

kimchi

YAM, ilk aşamalarında çok fazla dikkat çeken DeFi token’larından birisiydi. Token, 150 doların üzerine fırladı ve daha sonra 48 saat içinde tamamen 0 dolara düştü. Kayda değer bir şekilde, YAM belirtecinin ani hareketleri, yaratıcıların projede düzeltilemeyeceği bildirilen bir hatayı duyurmasının ardından geldi.

KIMCHI Nedir?

KIMCHI, CoinGecko verilerine göre son 24 saatte yaklaşık %10 oranında değer kazanarak 6 dolara yaklaştı. Kripto para birimi yazının yazıldığı sırada 5.67 dolardan işlem görüyordu. DeFi para biriminin web sitesinde şu ifadeler kullanılıyor:

“KIMCHI’yi tanıyor musunuz? Bunu biliyor musunuz, SUSHI, KIMCHI ile çok daha iyi. Şaşırtıcı bir şekilde, KIMCHI ile TEND de çok lezzetli oluyor.  KIMCHI, bir sonraki DeFi farming token’ı olabilir. Kim bilir?! KIMCHI, SUSHI ve YUNO’dan çatallanmıştır. Sonsuza kadar her blokta KIMCHI üretilebilir.”

KIMCHI, ETH, SUSHI, TEND, USDT, BAND gibi varlıkların çiftçiliğini yapmayı sağlıyor.

Ayrıca KIMCHI’nin resmi Twitter hesabından yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

“KIMCHI,  DeFi  kripto alanında yeni bir tarih yazıyor. Yeni çağa henüz girdik.”

KIMCHI’nin ortaya çıkışı henüz 24 saati bile bulmadı. Fakat kripto para birimi şimdiden birçok kişinin dikkatini çekmeyi başardı.

BitMEX CEO’sunun da Dikkatini Çekti

Konuyla alakalı açıklamalarda bulunan BitMEX CEO’su Arthur Hayes de şunları söyledi:

“Beni Kore yemeğini sevdiğimi biliyorsun. KIMCHI yanıyor. Bu #CHAD diyetinin temelidir. Benim seviyeme gel.”

Popüler analist Josh Rager ise Arthur Hayes’in KIMCHI’yı pump’ladığını ifade ederek, şunları dile getirdi:

“Arthur KIMCHI’yi yeni zirvelere pompalayabilir. Hayes’in Tweet’inden bu yana KIMCHI %50 artış yaşadı.”

https://twitter.com/Josh_Rager/status/1301010493826650123?s=20


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x