Yükleniyor...

Tasarımcı Deniz Berdan, Tasarımını NFT Olarak Satışa Çıkardı

Tasarımcı Deniz Berdan, Doritos #bicesaret projesi için tasarladığı dijital eseri NFT olarak açık arttırma yöntemiyle satışa çıktı

deniz berdan

Tasarımcı Deniz Berdan, Doritos #bicesaret projesi için tasarladığı dijital eseri NFT olarak açık arttırma yöntemiyle satışa çıktı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Deniz Berdan tarafından oluşturulan NFT eserin satışından gelen gelir Toplum Gönüllüleri Vakfı yararına bağışlanacak. Eser, gençleri yeni cesur meslekleri öğrenmeye teşvik edip hayallerindeki mesleği yapmak için ilk adımı atmaya cesaretlendirmek adına oluşturuldu.

Gençler gamer, dijital tasarımcı, dansçı, youtuber, dijital içerik üreticisi gibi dijitalleşmenin ve toplumsal değişimin getirdiği yeni cesur meslekler hakkında bilgilendirildi ve hayallerindeki meslek için cesaretlendirildiler.

Doritos’un, ilki 2019 yılında başarı ile gerçekleştirilen #bicesaret kampanyası kapsamında bu yıl Toplum Gönüllüleri Vakfı (TOG) ve Fongogo iş birliğiyle yapıldı.

Bicesaret projesine başvurular 10 Temmuz’a kadar alındı. Gençler bu sürede kitlesel fonlama platformu Fongogo’ya hayallerindeki mesleği anlattıkları yüzlerce proje gönderdi. Yapılan başvurular arasından dikkatlice yapılan değerlendirmeler sonucunda seçilen projeler ihtiyaç duydukları fonu toplayabilmeleri için fongogo.com/bicesaret websitesi üzerinden kitlesel fonlamaya açıldı.

Toplum Gönüllüleri Vakfı (TOG) iş birliğiyle yürütülen kampanya kapsamında alanında uzman 6 marka elçisi, daha çok gence ulaşabilmek için gençlerle hem canlı yayınlar hem “Cesur Yeni Meslekler Kariyer Zirvesi” üzerinden bir araya gelerek ilham verici başarı hikayeleri ile bilgilendirip cesaretlendirdiler.


Üyelik
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinize duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x
()
x