Tayland, Turizm Faaliyetleri İçin Kendi Token'ını Oluşturmayı Planlıyor • Coinkolik
Yükleniyor...

Tayland, Turizm Faaliyetleri İçin Kendi Token’ını Oluşturmayı Planlıyor

Tayland Turizm Otoritesi (TAT), TAT coin adlı bir hizmet token’ı oluşturmayı planlıyor.

tayland turizm faaliyetleri icin kendi tokenini olusturmayi planliyor

Tayland Turizm Otoritesi (TAT), TAT coin adlı bir hizmet token’ı oluşturmayı planlıyor. 

Bangkok Post tarafından paylaşılan bir habere göre Tayland Turizm Otoritesi, kendi token’ını piyasalara sürerek kripto varlık sahiplerini ülkeye çekmeyi amaçlıyor. Hamle, fiş/makbuzların transferini sağlamanın yanında tur operatörlerinin daha fazla likidite kazanmasına yardımcı olacak. Ancak kurumun bu hamlesini ülkenin finans ağına uygulayabilmesi için düzenleyicilerden izin alması gerekecek. 

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Ülke, koronavirüs salgınının olumsuz etkilerinden kurtulmaya çalışıyor. Tayland, en çok ziyaret edilen ülkelerden biri olması nedeniyle söz konusu hamlesi ile daha fazla turisti ülkeye çekebilir. 

Tayland Turizm Otoritesi Başkanı Yuthasak Supasorn da konu hakkında konuştu ve kripto varlıkların dünyayı değiştiren bir varlık sınıfı olduğunu söyledi. Ancak Supasorn başarıya ulaşmak için iyi bir hazırlık yapılması gerektiğinin ve turizm sektöründeki çalışanların da kripto varlıklar hakkında bilgi edinmesi gerektiğinin altını çizdi:

“Geleneksel iş modeli yeni değişikliklere ayak uyduramayabilir, kriptoculuğu başlatmak için turizm operatörlerimiz için dijital altyapı ve dijital okuryazarlık hazırlamalıyız.”


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x