Yükleniyor...
Sponsored

TBMM’de Kripto Paralar Görüşüldü

Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde (TBMM), AK Parti Grup Başkanvekilleri Mustafa Elitaş ve Mahir Ünal kripto para düzenlemesiyle ilgili olarak uzmanlarla buluştu.

tbmm aa 1654057

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde (TBMM), AK Parti Grup Başkanvekilleri Mustafa Elitaş ve Mahir Ünal kripto para düzenlemesiyle ilgili olarak uzmanlarla buluştu.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

AK Parti Grup Başkanvekilleri Mustafa Elitaş ve Mahir Ünal, kripto para düzenlemesiyle ilgili olarak TBMM’de Hazine ve Maliye Bakanlığı temsilcileri, Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) ve uzmanlarla görüştü. Toplantıda, Bitcoin gibi kripto paralar konusunda sektörün görüş ve önerileri konuşuldu. Daha önceden hazırlanan taslak metin üzerinde incelelemeler yapıldığı ve görüş bildirildiği belirtildi.

Elitaş, daha önce de borsa temsilcileriyle görüşmüştü. Elitaş görüşmenin ardından verdiği demeçte şunları söylemişti:

“Yapmak istediğimiz yasaklayıcı değil, düzenleyici bir yasal düzenlemeyi ortaya çıkarmak. Bizim amacımız, piyasaya giren insanların, burada yatırım yapmak isteyen insanların, belli bir birikimini kripto varlıklarda değerlendirmeye çalışan insanların mağdur edilmesini önleyici bir yasal düzenleme.”


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x