Yükleniyor...

Tecrübeli Yatırımcıdan, Dikkat Çeken Solana (SOL) Eleştirisi

Cyber Capital CIO'su Justin Bons, Solana'yı (SOL) eleştirdi.

sol

Cyber Capital CIO’su Justin Bons, Solana’yı (SOL) eleştirdi.

Açıklamayı Twitter hesabı üzerinden yapan Bons, Solana’nın geçtiğimiz aylarda yedi kez çöken tek blokzinciri olduğunu vurguladı.

Solana blokzinciri 2021 ve 2022 yıllarında bir dizi kesinti yaşadı. Geliştiriciler, sıkıntının giderilmesi için blokzincirini tekrar başlatmak durumunda kaldı.

Bons, Solana ekibinin SOL’un dolaşımdaki arzı hakkında yanlış beyanlarda bulunduğunu da belirterek, üçüncü bir kişi tarafından açıklanan 13 milyon token’lık Solana cüzdanı olduğunu da hatırlattı.

Bons ek olarak, Solana blokzincirinin saniyede 400.000 işlem yaptığına dair açıklamaların, gerçek olmaktan çok uzak olduğunu dile getirdi.

Topluluktan Yanıt Geldi

Bons, Solana’nın Proof-of-History (PoH) konsensüs algoritmasının yenilikçi olmadığını ifade ederek, bu yapının %51 saldırısına eğilimli bir hale geldiğini söyledi.

Bons ayrıca, Solana’nın yeni duyurulan Android akıllı telefonu Saga’nın bir para tuzağı olduğunu savundu.

Daha önce Coinbase ve Blackberry gibi şirketlerde çalışan Solana geliştiricisi @0xMert_, Bons’un tüm suçlamalarının çürütüldüğünü dile getirdi.

Örneğin yaşanan tüm kesintilerin IDoS saldırılarından ötürü gerçekleştiğini söyledi ve bu kesintilerin Proof-of-Stake blokzincirlerinin çoğunda olabileceğini ifade etti.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner