Yükleniyor...

Teknik Analiz Gurusu Ahmet Mergen: Bitcoin Almak için Acele Etmeyin

Portföy yöneticisi, stratejist, teknik analiz uzmanı Ahmet Mergen, EKOTÜRK TV'nin 2.

Ahmet Mergen Bitcoin Fiyat Analizi

Portföy yöneticisi, stratejist, teknik analiz uzmanı Ahmet Mergen, EKOTÜRK TV’nin 2. Yarı programında Bitcoin’in güncel durumuna ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Mergen, Bitcoin almak için acele edilmemesi konusunda uyardı.

Bitcoin’in çok hızlı bir şekilde çıkış yaptığını belirten Mergen, mevcut fiyatın ortalamadan çok fazla uzaklaştığını ifade ediyor. Fiyatların genellikle ortalamalarla birlikte hareket ettiğini hatırlatan teknik analiz gurusu, otlamaların mıknatıs gibi olduğunu, fiyatların genellikle ortalamalarla hareket ettiğine dikkat çekiyor. Bu bağlamda Bitcoin fiyatının ortalamaya doğru gidebileceğini ve bunun sonucunda bir geri çekilme yaşanabileceğinin sinyalini veriyor.

2017’nin Aralık ayında görülen fiyat artışının parabolik olduğunu söyleyen Mergen, bu dönemdeki çıkışın muhteşem olduğunu ifade ediyor. Tüm zamanların en yüksek seviyesine götüren çıkışı stratosfere giden Apollo’ya benzeten Mergen, böyle bir çıkışın her zaman yaşanmayacağına değiniyor.

İsterlerse Bitcoin fiyatının 2017’nin Aralık ayındaki yükselişe benzer bir şekilde yükselebileceğini dile getiren Mergen, 12.000 dolar seviyesinde bir satış baskısıyla karşılaşabileceğini belirtiyor.

Analist, desteğin 9.200 dolar seviyesinde olduğunu ifade ederken, yatırımcıların aceleci davranmaması konusunda uyarıyor. Ahmet Mergen’e göre, Bitcoin almak için fiyatın ortalamaya doğru bir geri çekilmesi, en azından 9.200 dolar seviyesindeki desteğe doğru hareket etmesi beklenmeli.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x