Yükleniyor...

Teknoloji Devi Samsung, Kripto Sektöründe Önemli Adım Attı

En büyük teknoloji şirketlerinden Samsung’un yatırım kolu Samsung Asset Management, kripto piyasası toparlanırken Hong Kong’da ETF listeliyor.

teknoloji devi samsung kripto sektorunde onemli adim atti

En büyük teknoloji şirketlerinden Samsung’un yatırım kolu Samsung Asset Management, kripto piyasası toparlanırken Hong Kong’da ETF listeliyor.

Samsung Grubu, son yıllarda blok zinciri ve kripto para sektörünü aktif olarak araştırıyor. Önde gelen teknoloji geliştiricilerden Samsung, akıllı telefonlarında kripto işlemlerini destekliyor ve büyük kripto cüzdanlarına yatırım yapıyor. Güney Koreli teknoloji devi, Ocak 2022’de entegre bir NFT platformuna sahip bir akıllı TV serisini piyasaya sürerek NFT alanını da adım attı. Şimdi de Samsung Asset Management Hong Kong (SAMHK), ETF hamlesi yapıyor.

Samsung, Kripto Faaliyetlerini Genişletiyor

Samsung Asset Management Hong Kong (SAMHK), 13 Ocak’ta Hong Kong’da “Samsung Bitcoin Futures Active ETF”yi listeleyecek.

Samsung Bitcoin Futures Active ETF, Chicago Ticaret Borsası’nda (CME) listelenen Bitcoin vadeli işlem ürünlerine yatırım yaparak, spot Bitcoin fiyatının performasını takip edecek. Bitcoin vadeli işlem ETF’si öncelikle CME Bitcoin Vadeli İşlemlerine yatırım yapacak ve CME Micro-Bitcoin Vadeli İşlemlerine de bazı yatırımlar yapacak.

samsung asset management asyanin ilk blokzinciri etfini listeleyecek

Hong Kong, şu anda Asya’da Bitcoin vadeli işlem ETF’lerinin işlem görebileceği tek pazar olarak öne çıkıyor. Diğer Bitcoin vadeli ETF piyasaları arasında Kanada, ABD, Avustralya ve İsviçre gibi bazı Avrupa ülkeleri var. Hong Kong’un Finansal Hizmetler ve Hazine Müsteşarı Paul Chan, geçtiğimiz günlerde, önde gelen birkaç teknoloji firması ile iletişimde olduklarını söylemişti. Samsung’un da yeni hamlesiyle birlikte Hong Kong’un kripto merkezi olma hedefi yolunda ilk adımlar atılıyor.

Samsung Asset Management Hong Kong’un başkanı Park Seong-jin, ETF listelenmesiyle ilgili olarak şunları söyledi:

“Hong Kong, Asya’da kurumsal piyasada Bitcoin vadeli işlem ETF’lerinin listelendiği ve işlem gördüğü tek piyasa. Risk yönetimi konusundaki deneyimlerini yansıtan rekabetçi bir ürün olarak Bitcoin ile ilgilenen yatırımcılar için yeni bir seçenek olacaktır.”


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x