Telegram CEO'su, Rusya'daki Olası Kripto Yasağının Birkaç Endüstriyi Yok Edeceğini Söyledi • Coinkolik
Yükleniyor...

Telegram CEO’su, Rusya’daki Olası Kripto Yasağının Birkaç Endüstriyi Yok Edeceğini Söyledi

Telegram CEO'su Pavel Durov, Rusya'nın kripto paraları yasaklaması halinde birkaç teknoloji endüstrisinin yok olabileceğini ve BT uzmanlarının yurt dışına gidebileceğini söyledi.

pavel

Telegram CEO’su Pavel Durov, Rusya’nın kripto paraları yasaklaması halinde birkaç teknoloji endüstrisinin yok olabileceğini ve BT uzmanlarının yurt dışına gidebileceğini söyledi.

Durov bugün katıldığı bir Telegram kanalında, Rusya Merkez Bankası’nın kripto para birimlerinin tamamen yasaklamak istediğini ancak bunu hiçbir gelişmiş ülkenin yapmadığını ifade etti.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Rusya Merkez Bankası, bu hafta başında ülkenin finansal sistemine yönelik tehlikeleri öne sürerek, kripto paraların oluşturulmasına ve kullanılmasına yasak getirmeyi önerdi. Kripto varlıkları ponzi şemasına benzeten banka, bunların para politikası egemenliğini tehdit ettiğini öne sürdü.

Durov, Rusya’nın olası bir yasağının kaçınılmaz bir biçimde blockchain teknolojisinin gelişimini yavaşlatacağını vurguladı.

Merkez bankasının finansal istikrar departmanı başkanı Elizaveta Danilova, tavsiye edilen yasağın yurt dışında tutulan varlıklar için geçerli olmayacağını ve offshore borsa hesaplarına sahip kişilerin, kripto ticareti yapabileceklerini dile getirdi. Düzenleyici, ülkenin yeşil enerjisine zarar verdiği için kripto madenciliğini de hedef aldı.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x