Yükleniyor...

Telegram’ın Kripto Parası Gram İlk Kez Halka Açık Satışa Çıkıyor!

Tech Crunch‘ın haberine göre, anlık mesajlaşma devi Telegram'ın merakla beklenen kripto parası Gram ilk kez halka açık satışa çıkıyor.

Telegram Kripto Parası Gram

Tech Crunch‘ın haberine göre, anlık mesajlaşma devi Telegram’ın merakla beklenen kripto parası Gram ilk kez halka açık satışa çıkıyor.

Edinilen bilgilere göre kripto para birimi Gram, 10 Temmuz’da kripto para borsası Liquid üzerinde satışa sunulacak. İlk halka açık satışa ABD, Çin ve Japonya olmak üzere 50’den fazla ülkeden katılım sağlanamayacak. Türkiye bu ülkeler arasında yer almıyor.

Borsadaki satış Telegram ile yapılan bir işbirliğinin sonucu değil. Borsa, işbirliğinden ziyade Güney Kore merkezli bir kuruluş olan ve Asya’daki en büyük Gram sahibi olduğu iddia edilen Gram Asia’nın elindeki miktarı bilinmeyen sayıdaki token’ın satışını yapacak. Şimdilik taraflar ne kadarlık bir token’ın satışa sunulacağı ve fiyatın en olacağıyla ilgili herhangi bir açıklamada bulunmadı.

Tech Crunch’a açıklamada bulunan Liquid’in CEO’su Mike Kayamori, bu satışın Telegram’ın Blockchain platformu TON’un (Telegram Open Network) planının bir parçası olduğunu söyledi. Kayamori, TON’un Ekim ayında piyasaya tam olarak sürüleceğini ve Gram Asia işbirliğindeki bu kısmi satışın şirketin genel bir stratejinin bir parçası olduğunu ifade etti.

Gram Asia’nın TON’un lansmanı öncesi yapacağı bu satıştan lansman beklentisinden fayda sağlamak istemesi ya da daha kötüsü grubun ürün çıkmadan önce elindeki token’ları piyasaya boşaltmayı hedeflediği iddia ediliyor.

Kayamori, tüm bu iddiaları reddederek test ağının başlatılması ile ürünün tamamen piyasa sürülmesi arasındaki süreçte birçok halka açık satışın planlandığının altını çiziyor. Liquid CEO’su Gram Asia ekibinin Ekim ayındaki lansman öncesi regüle edilmiş bir borsada işlerin nasıl gittiğini görmek istediğini belirtiyor.

Satıştaki Gram, USDC veya ABD doları ile alınabilecek. Satışı yapılan token’lar Telegram’ın Blockchain platformu TON’un tamamen yayına sunulacağı güne kadar transfer edilemeyecek, alınıp satılamayacak ve çekilemeyecek. Kayamori, tüm bu kısıtlamalara rağmen ciddi bir talep beklediklerini bildiriyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner