Anasayfa Haberler Telegram’ın Kripto Parası Gram'ın Satışı Başladı!

Telegram’ın Kripto Parası Gram’ın Satışı Başladı!

Telegram’ın beklenen kripto parası Gram’ın halka açık satışı bugün Liquid’de başladı. Toplamda 12.5 milyon Gram satılacak.

4 dolar değer biçilen kripto para birimi için minimum yatırım miktarı 5 Gram olarak belirlenmiş durumda. Kripto para birimi USDC ve USD karşılığında satın alınabiliyor. Satışa sunulduğundan bu yana ne kadarlık Gram satıldığı bilinmiyor, ancak tamamının satılması durumunda 50 milyon dolarlık bir kazanç elde edilecek.

Eğer ki 12.5 milyon Gram bu tarihten önce satılmaz satışlar 24 Temmuz’a kadar devam edecek. Satılan token’lar Telegram’ın Blockchain platformu TON tamamen yayınlanana kadar alınıp satılamayacak, çekilemeyecek veya transfer edilemeyecek.

Gram’ın Liquid’deki halka açık satışı için belirlenen fiyat 2018’de akredite yatırımcılar için belirlenen 1,33 dolarlık fiyatın yaklaşık 3 katına karşılık geliyor. Telegram geçtiğimiz yıl iki özel satıştan toplamda 1.7 milyar dolar toplamayı başarmıştı.

Gram, henüz piyasaya sürülmeyen, Telegram’ın Blockchain ağı Telegram Open Network (TON) üzerinde çalışan bir kripto para birimi. Aylık 200 milyonu aşkın kullanıcı kitlesi bulunan Telegram’ın kripto para birimini 2019 yılının üçüncü çeyreğinde resmen piyasaya sürmesi hedefleniyor. Gram’ın piyasaya sürülmesi sonrası hangi borsalarda listeleneceği ise merak konusu.

“En güncel gelişmeleri Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.”

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Gizliliğinize saygı duyuyoruz.
Avatar
Ömer Erginhttps://www.coinkolik.com
Coinkolik.com Yayın Koordinatörü olan Ömer Ergin, 1993 yılında Konya'da doğmuştur. KTO Karatay Üniversitesi Mekatronik Mühendisliği mezunu olan Ömer, Blockchain teknolojisi üzerine araştırmalar yapmakta, paranın geleceği (kripto paralar) hakkında konuşmayı ve yazmayı sevmektedir.

Yorum Yapın

Haftanın Öne Çıkan Başlıkları

Anlık Piyasa Verileri

-
49.006,750.28%