Yükleniyor...

Temsilci Anna Eshoo, ABD Meclis Başkanından Kripto Vergi Hükmünün Değiştirilmesini Talep Etti

ABD Temsilcisi Anna Eshoo, gönderdiği mektupta Temsilciler Meclisi Başkanı Nancy Pelosi'den altyapı yasasındaki kripto vergi hükmünü değiştirmesini istedi.

eshoo

ABD Temsilcisi Anna Eshoo, gönderdiği mektupta Temsilciler Meclisi Başkanı Nancy Pelosi’den altyapı yasasındaki kripto vergi hükmünü değiştirmesini istedi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

2014 yılında Politico tarafından “Pelosi’nin Kongre’deki en yakın arkadaşı” olarak tanımlanan Eshoo, yasadaki “komisyoncu” teriminin kapsamının çok geniş olduğunu ve bazı kuruluşların buna uymasının zor olabileceğini belirtti.

Kaleme alınan mektupta, “Meclis Senato tasarısını kabul ettiğinde, yasanın 80603. Bölümündeki sorunlu komisyoncu tanımını değiştirmenizi tavsiye ederim” ifadeleri yer aldı.

ABD Başkanı Joe Biden için bir öncelik olan altyapı yasası, altyapı iyileştirmeleri, ülke çapında yolcu demiryolu ve elektrikli araç şarjı gibi yeni girişimler için 1 trilyon dolarlık fon sağlayacak.

Hükmün mevcut şartlarına göre, başka bir kişi adına kripto işlemini kolaylaştıran herhangi bir kuruluş, bir komisyoncu olarak kabul edilecek. Bu da işletmenin “müşterinizi tanıyın” gibi prosedürlerin ayrıntılarını içeren belgeleri raporlaması gerektiği anlamına geliyor. Endüstri savunucuları ise bu tür bilgilere erişimi bulunmayan madencileri ve diğer ağ doğrulayıcılarının geleceğinden endişe duyuyor.

Senato altyapı yasasını Salı günü geçirdi. Ancak Temsilciler Meclisi şu anda tatilde. Yasanın sonbaharda ele alınması bekleniyor.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x