Yükleniyor...

Terra (LUNA) Arzının %10’unu Yakmak Üzere

Terra ağının yerel tokenı LUNA yakım öncesi %10 değer kazandı.

terra luna arzinin 10unu yakmak uzere

Terra ağının yerel tokenı LUNA yakım öncesi %10 değer kazandı.

Önde gelen DeFi protokollerinden biri olan Terra, önümüzdeki hafta bir token yakımı gerçekleştirecek. Yakım ile Terra’nın topluluk havuzunda tutulan 90 milyon LUNA tokenı yakılacak ve ağın yaklaşık 4 milyar dolarlık yerel stablecoini UST basılacak. Ağın para politikası gereği, UST basmak için LUNA tokenlarının yakılması gerekiyor.

Terraform Labs CEO’su ve kurucu ortağı Do Kwon, teklifin onaylanması ile birlikte toplam arzın yaklaşık %10’unun yakılacağını duyurdu. Kwon ayrıca, yakımın stake ödüllerini de beş kat artırması gerektiğini belirtti. Şu anda %3.18 olan stake ödüllerinin yakım sonrası %15’e çıkması bekleniyor.

LUNA’nın rallisinin arkasında yakım haberine ek olarak birkaç önemli gelişme daha yatıyor. Hafta başında, ağ üzerinde IBC transferlerine izin veren bir teklif yürürlüğe girdi. Bu, Cosmos ekosistemindeki herhangi bir dApp’e yerel Terra tokenları gönderilmesine olanak tanıyor. Ek olarak zincirlerarası köprü Wormhole da Salı günü LUNA ve UST için destek başlattı ve kullanıcıların Terra, Ethereum, Solana ve Binance Smart Chain arasında varlık aktarmalarına izin vererek ağın birlikte çalışabilirliğini artırdı.

Diğer taraftan, ağdaki TVL de 10.22 milyar dolar ile yeni bir zirveye ulaştı. Bu rakam ise Terra’yı Ethereum, Binance Smart Chain ve Solana’nın ardından TVL açısından dördüncü büyük ağ yapıyor.

Ağın yerel tokenı LUNA, yakım yaklaşırken %10’a yakın değer kazanarak ATH’sine yakın işlem gördü. LUNA yayın saati itibariyle piyasadaki düşüş nedeniyle bir miktar gerileme yaşadı ve 43 dolardan işlem görüyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner