Yükleniyor...

Tesla, Bitcoin’den (BTC) Sonra Yeni Kriptoları Kabul Edebilir

Tesla CEO'su Elon Musk'ın açıklamaları ve firmanın web sitesinde yapmış olduğu değişiklikler nedeniyle, Tesla'nın Bitcoin (BTC) haricinde farklı kripto paraları kabul edeceği ihtimali de güçleniyor.

tesla

Tesla CEO’su Elon Musk’ın açıklamaları ve firmanın web sitesinde yapmış olduğu değişiklikler nedeniyle, Tesla’nın Bitcoin (BTC) haricinde farklı kripto paraları kabul edeceği ihtimali de güçleniyor.

Tesla, geçtiğimiz günlerde Bitcoin ile araç satışına başladıklarını duyurmuştu. Şirket geçtiğimiz ayda da 1.5 milyar dolarlık bir Bitcoin yatırımı gerçekleştirmişti.

Şirket, bugün erken saatlerde Bitcoin politikasının ifadesini değiştirdi ve daha fazla spekülasyona neden oldu. İlk ifadede “Bitcoin şu anda kabul ettiğimiz tek dijital varlıktır. Bitcoin Cash ve Bitcoin SV gibi Bitcoin fork ürünleri de dahil olmak üzere farklı bir dijital varlık ile bizimle alışveriş yapabilmeniz mümkün değildir.” sözleri yer alıyordu. Bu bölümde artık şu ifadeler yer alıyor; “Bitcoin Tesla’nun kabuk ettiği tek kripto para birimidir.” ve “İşlemi kabul etmeyeceğiz ve bu sizin için büyük olasılıkla para kaybına neden olacaktır.”

Bazı kişiler yapılan bu değişikliği Tesla’nın diğer kripto paralar ile ilgilenmediğinin bir teyidi olarak nitelendirirken, bazı kesimler de Bitcoin Cash ve Bitcoin SV’nin vurgulanmamasının Tesla’nın diğer kripto para birimlerine kapılarını tamamen kapatmadığını düşünüyor.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x