Yükleniyor...

Tesla ve MicroStrategy’nin Önümüzdeki Hafta Bitcoin (BTC) Raporu Sunması Bekleniyor

Bitcoin'i (BTC) resmi bir ödeme ve yatırım aracı olarak kabul eden şirketlerin, bilançolarını önümüzdeki günlerde açıklaması bekleniyor.

tesla microstrategy bitcoin btc rapor

Bitcoin’i (BTC) resmi bir ödeme ve yatırım aracı olarak kabul eden şirketlerin, bilançolarını önümüzdeki günlerde açıklaması bekleniyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Bloomberg’de yer alan habere göre bilançosunda Bitcoin barındıran Tesla ve Microstrategy gibi dev firmaların, kripto varlıklarını raporlaması bekleniyor. Adı geçen şirketler daha önce Bitcoin’in bir ödeme aracı olarak kabul ettiklerini resmi bir biçimde duyurmuştu. Bu liste aynı zamanda Square’i de içeriyor.

Hatırlarsanız ilk çeyrek raporuna göre Tesla, token satışından 128 milyon dolar kar elde etmişti. CEO Elon Musk’a göre bu adım, kripto para biriminin likiditesini göstermek için atıldı. MicroStrategy’ye gelince, Bitcoin’i tamamen girişiminin merkezi bir parçası haline getirdi. Şirket, tüm süreç CEO Michael Saylor’un kişisel yönetimi altında cereyan ederken, token’lara 2,25 milyar doların biraz üzerinde para harcadı.

Rapor Zamanı

Şimdi Bloomberg, kripto para varlıkları olan bu şirketlerin bunu raporlama zamanının geldiğini yazdı. Tesla ve MicroStrategy için süreç önümüzdeki hafta gerçekleşecek. Square ise Ağustos ayında rapor verecek.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x