Yükleniyor...

Tesla’nın Bitcoin (BTC) Ödeme Sistemindeki Hata, BTCPay Tarafından Düzeltildi

Tesla'nın Bitcoin (BTC) ödeme sisteminde hata meydana geldi.

tesla2

Tesla’nın Bitcoin (BTC) ödeme sisteminde hata meydana geldi. Şirket, sorunun giderilmesi için BTCPay ekibinden destek aldı.

BTCPay’in GitHub’daki paylaşımına göre, Tesla’nın sunucularında ciddi bir hata meydana geldi ve BTCPay bu sorunun giderilmesine yardımcı oldu.

BTCPay’den Tesla’ya Yardım

Bitcoin ağının en dayanıklı ve en sağlam blok zincirlerinden birisi olduğu kanıtlansa da, kötü niyetli kişiler, üçüncü taraf kaynaklı açıklardan yararlanmayı sürdürüyorlar. Bunun pek çok örneği söz konusu.

Yaşanan son gelişmede Tesla Motors, sunucudaki kritik hatayı düzeltmek için BTCPay’den yardım istedi. 2017 yılında kurulan Bitcoin ödeme işlemcisi BTCPay, sorunun giderilmesinde yardımcı oldu.

BTCPay’in GitHub’daki gönderisine göre kritik güvenlik açığı (CVE-2021-29251) giderildi. Ekip, bu hatadan etkilenen kullanıcılara, riski azaltabilmek adına yazılımlarını derhal güncellemelerini tavsiye etti. Ek olarak BTCPay, hata ile ilgili çok daha geniş çaplı bir rapor hazırlayacaklarını da belirtti.

BTCPay, kurulduğu günden bu yana kripto sektöründe zirvede yer almak için elinden gelenin en iyisini yapıyor. Firma Ocak 2020’de, donanım cüzdanı kullanıcılarının işlerini kolaylaştırabilmek için BTCPay Vault’u açıkladı.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner