Yükleniyor...

Tesla’nın Rakibi Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH) ve Dogecoin (DOGE) Madenciliğine Bugün Başlıyor

Kanadalı elektrikli araç üreticisi Daymak, fütüristik üç tekerlekli Spiritus'un ilk prototipinin bugün Bitcoin, Ethereum, Dogecoin ve diğer kripto para birimlerini çıkarmaya başlayacağını duyurdu.

teslanin rakibi bitcoin btc ethereum eth ve dogecoin doge madenciligine bugun basliyor

Kanadalı elektrikli araç üreticisi Daymak, fütüristik üç tekerlekli Spiritus’un ilk prototipinin bugün Bitcoin, Ethereum, Dogecoin ve diğer kripto para birimlerini çıkarmaya başlayacağını duyurdu. Süreç, şirketin internet sitesinde herkese açık olarak yayınlanacak ve izleyiciler otomobilin kazançlarını gerçek zamanlı olarak izleyebilecek.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Daha önce aktardığımız üzere Daymak, daha önce Spiritus’un 1 Haziran’da kripto para madenciliği yapabileceğini açıklamıştı.

Spiritus’un prototipi, araç park edildiğinde kripto para madenciliği yapmaya başlayan güçlü bir GPU ile entegre edildi. Araç ayrıca madencilik işleminden kar toplamak ve depolamak için tasarlanmış bir Nebula cüzdan uygulaması ile entegre edilmiş durumda. 

Diğer e-araba üreticileri, Nebula platformlarını kendi araçlarına entegre etmek için bir lisans satın alabilecekler. Üç tekerlekli araç, kripto para avantajlarının yanı sıra kablosuz şarj da sunacak.

Spiritus modelinin 2023’te piyasaya sürülmesi bekleniyor. Ancak ön siparişler araç başına 18.495 dolarlık sabit fiyatlarla halihazırda alınabiliyor. 

Harika Bir Pazarlama Hamlesi

Daymak kurucusu Aldo Baiocchi, blokzincirinin hayatımızın “en yenilikçi” teknolojisi olduğunu belirtiyor:

“Blokzinciri teknolojisi ve kripto para, zamanımızın en ezber bozan yeniliklerinden ikisidir ve bunu ürünlerimize dahil eden ilk otomobil üreticisi olmaktan gurur duyuyoruz.”

Şirket, Spiritus sahiplerinin arabalarından elde ettikleri kripto para kazançlarını kutlayacağı bir gelecek hayal ediyor. Her araç, hem proof of work hem de proof of stake blokzincirlerinde bir node olarak işlev görecek.

Madencilik özelliği büyük olasılıkla kârsız olacağından, otomobilin gerçekten “kendini ödeyip ödeyemeyeceği” henüz belli değil.

Bu özellik ekonomik olarak ne kadar uygun olursa olsun, kesinlikle kripto para meraklılarını çekecek harika bir pazarlama taktiği olarak değerlendiriliyor. Bu özelliği anlamsız bulanlar bile, bir düğmeye tıklayarak arabalarında kripto para madenciliği yapma fikrine ilgi duyuyor.

Ayrıca Spiritus, bir arabanın değer kaybeden bir varlıktan daha fazlası olabileceğini açıkça gösteriyor gibi görünüyor. 


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x