Yükleniyor...

Tether CTO’su: Ethereum, Bitcoin ile Rekabet Edemiyor

Tether CTO'su Paolo Ardoino, Ethereum'un bir para olarak Bitcoin ile rekabet edemediğini dile getirdi.

tether ctosu

Tether CTO’su Paolo Ardoino, Ethereum’un bir para olarak Bitcoin ile rekabet edemediğini dile getirdi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Tether ve Bitfinex CTO’su Ardoino, Ethereum’un bir platform mu yoksa bir para mı olduğu konusunda sıkışıp kaldığını söyledi.

Tether CTO’su Ethereum ile Bitcoin’i Kıyasladı

The Block’a konuşan Tether CTO’su şunları söyledi:

Bitcoin bir para biçimiyken, Ethereum bir para mı yoksa bir platform mu olduğu iddiaları arasında sıkışık kalıyor. Eth, BTC ile bir para olarak bakıldığında rekabet edemiyor. Çünkü Ethereum’un sabit bir arzı yok, küresel açıdan benzer bir duruma sahip ve ölçeklenemeyecek kadar yavaş”

Ethereum’un proof-of-work’ten proof-of-stake’e geçişini sağlayacak olan Merge yükseltmesi, enerji tüketimini %99 oranında azaltmayı vadediyor.

Ardoino devam ediyor:

“Merge, işlem ücretlerini düzeltmeyecek veya Ethereum’u daha fazla merkeziyetsiz hale getirmeyecek. Mege, Ethereum’un odak nokta hale gelmesini sağladı, ancak elimizde ne kalacak?”

Tether CTO’su, Merge’in Ethereum’un ölçeklenebilirlik sorunlarını direkt olarak çözmemesi sebebiyle Katman 2 çözümlerine bir etkisi olmayacağını da sözlerine ekledi

“Buradaki asıl mesaj, Merge’ün neyi değiştireceği değil, gerçek ademi merkeziyetçiliği içeren ve sektörün ana temasını sağlayan hangi varlığın hazır bir konumda olduğudur. İşin aslı Bitcoin, sağlam anlatıya sahip olan değişmeyen tek varlıktır”

Ardoino, 2012 yılında Bitcoin’in teknik incelemesini okumasının ardından 2014 yılında kripto para borsası Bitfinex’e katıldı ve iki yıl sonra CTO pozisyonuna yükseldi. Ardoino, Tether’de de aynı rolü üstleniyor.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x