Yükleniyor...

Tether, Stablecoin’lerinin Tamamen Desteklendiğini Gösteren Bir Rapor Yayınladı

Tether, muhasebe firması Moore Cayman tarafından sunulan ve stablecoin'lerinin tamamen desteklendiğini gösteren bir güvence raporu yayınladı.

tethjer

Tether, muhasebe firması Moore Cayman tarafından sunulan ve stablecoin’lerinin tamamen desteklendiğini gösteren bir güvence raporu yayınladı. Rapor 28 Şubat tarihli ve Moore Cayman tarafından Tether’in konsolide varlıklarının tarih itibariyle konsolide yükümlülüklerini içerdiğine dair bir güvence görüşü içeriyor.

The Block’un haberine göre spesifik olarak, Tether’in konsolide toplam varlıkları 28 Şubat itibariyle yaklaşık 35,3 milyar dolar ve konsolide toplam yükümlülükleri 35,2 milyar dolar olarak gerçekleşti ve bunun 35,1 milyar doları ihraç edilen stablecoin’lerle ilgiliydi. Bu, Tether’in rezervlerinin, stablecoin’leri kullanmak için gereken miktarı aştığı anlamına gelir.

Elbette rapor, Tether’in rezervlerinin nasıl tutulduğunu açıklamıyor, bu Tether eleştirmenlerinin geçmişte dile getirdiği bir endişe. Tether’in genel danışmanı Stuart Hoegner, The Block’a şunları söyledi:

“Bu görüşün de gösterdiği gibi, tüm Tether token’ları tamamen Tether’in rezervleri tarafından destekleniyor.”

Hoegner ayrıca The Block’a Tether’in rezervlerini nakit ve nakit benzerlerinde tuttuğunu ve firmanın “bu konuda yıllardır net olduğunu” söyledi. Örneğin USDC de rezervlerini nakit ve nakit benzerlerinde tutuyor.

Londra merkezli muhasebe firması Moore Global’in bir parçası olan Moore Cayman, güvence raporunu Tether’in kendilerine sağladığı bir konsolide rezerv raporuna (CRR) dayanarak hazırladı. Moore Cayman, “Elde ettiğimiz kanıtların, güvence görüşümüz için makul bir temel sağlamak için yeterli ve uygun olduğuna inanıyoruz” ifadelerini kullandı.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x