Tezos NFT'lerini, Art Basel Miami Beach Show'da Sunacak • Coinkolik
Yükleniyor...

Tezos NFT’lerini, Art Basel Miami Beach Show’da Sunacak

Tezos, Art Basel Miami Beach 2021'de çok yönlü NFT sergisi sunacağını açıkladı.

Tezos Art Basel Miami Beach Show

Tezos, Art Basel Miami Beach 2021’de çok yönlü NFT sergisi sunacağını açıkladı. Etkinlikte, NFT’ler için ayrılmış sergi alanında Tezos platformunu kullanan sanatçıların etkileşimli sanat eserlerini sunacağı bildirildi. Ayrıca, NFT’lerin sanat dünyasındaki genişleyen varlığıyla ilgili konuşmalar ve tartışmalar da yapılacak.

Tezos ayrıca Art Basel Miami Beach 2021 ortaklığı için de imza attı. Bu yılki etkinlik 2-4 Aralık tarihlerinde Florida’daki Miami Beach Kongre Merkezi’nde gerçekleşecek.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Tezos’un yan ürünü ve Tezos ağı için pazarlama ve iletişim merkezi olan Blokhaus’un CMO’su ve kurucusu Mark Soares konuyla ilgili şu ifadelere yer verdi;

“Sanatın yeni boyutundayız. Bu deneyim, iki dünyayı birbirine bağlayabilir ve blok zinciri kategorisinde filizlenen harika sanatçıları ön plana çıkarabilir, onları yeni izleyicilere ulaştırabilir.”

Tezos, NFT projeleri için popüler hale geldi

Düşük işlem ücretleri ve Ethereum’dan daha yüksek enerji verimliliği ile Tezos, sanatçıların ve büyük markaların NFT projeleri için popüler bir seçenek haline geldi. Haziran ayında, otomotiv yarışları devi McLaren, Tezos blok zincirinde bir NFT platformu kuracağını söyledi. Rapçi ve şarkıcı Doja Cat, Tezos’ta NFT’lerini basmak, barındırmak ve takas etmek için müzik odaklı NFT platformu OneOf’u kullanıyor.

İsviçre’deki orijinal Art Basel yaklaşık yirmi yıldır Art Basel Miami Beach düzenli olarak yeni sanatçıları ve trendleri sergileyen dünyanın en önemli sanat etkinlikleri arasında yer alıyor. En son pandemiden önce düzenlenen 2019 etkinliği gerçekleşmişti.

Art Basel etkinliğin açılış gününde, kripto varlık sanatçısı Olive Allen’ın eserlerinden birini yaklaşık 29.000 ABD dolarına satmasıyla NFT’ler iyi bir şekilde karşılandı. Allen, İsviçre sergisindeki NFT’leri şöyle nitelendirdi;

“Resim ve heykelle eşdeğer bir sanat ortamı olarak kabul edilmeleri büyük bir kilometre taşı.”

Soares, Tezos’un Ekim ayının sonuna kadar Art Basel Miami Beach için sanatçı kadrosuna karar vereceğini söyledi. NFT sahipliği ve sanatsal toplulukların gelişimi gibi konuları ele alacak konuşmacılar ve panel tartışmaları canlı yayınlanacak. Soares şöyle konuştu;

“Bu, kripto varlık sanatının artık burada olduğunu söyleme şeklimiz, asıl mesele bu, hadi bunun hakkında konuşalım”.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x