Yükleniyor...

Tezos’da (XTZ) Neler Oluyor? İşte Fiyattaki Sert Yükselişin Nedeni

Dev kripto para borsası Coinbase, 5 Ağustos'tan itibaren Tezos‘un (XTZ) Coinbase Pro’da dolar ve Bitcoin’e karşı listeleneceğini açıkladı.

Tezos XTZ

Dev kripto para borsası Coinbase, 5 Ağustos’tan itibaren Tezos‘un (XTZ) Coinbase Pro’da dolar ve Bitcoin’e karşı listeleneceğini açıkladı. Açıklamanın ardından kripto para birimi sert şekilde yükselişe geçti.

Coinbase Pro kullanıcıları, 5 Ağustos’tan itibaren New York hariç olmak üzere desteklenen tüm bölgelerde dolar ve Bitcoin karşılığında Tezos (XTZ) alıp satabilecekler. Tezos’un (XTZ) Coinbase Pro’da listelenmesinden birkaç gün sonra tüm Coinbase platformlarında listelenmesi bekleniyor.

Tezos‘un (XTZ) Coinbase Pro’da listeleneceği haberinin gelmesinin ardından kripto para biriminin fiyatından sert yükseliş görüldü. Haber öncesi 1 dolardan işlem gören Tezos’da (XTZ) yüzde 30’a varan bir yükseliş kaydedildi ve fiyatı yüzde 27’lik bir artışla 1,27 dolara kadar çıktı. CoinMarketCap’in verilerine göre yayın sırasında 1,23 dolardan işlem görüyor.

Coinbase’in marketine Tezos‘u (XTZ) eklemesi dikkate değer bir gelişme olarak değerlendiriliyor. Tezos (XTZ), bir menkul kıymet olduğu ve bu şekilde düzenlenmesi gerektiğini iddia eden birçok yatırımcı tarafından açılan sınıf davasıyla karşı karşıya. Coinbase’in aldığı son listeleme kararıyla bu iddiaları dikkate almadığı görülüyor.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x