Yükleniyor...

Tezos (XTZ), Tenderbake Yükseltmesini Gerçekleştirdi

Proof-of-stake blockchain'i Tezos (XTZ), blok sürelerini azaltmak ve performansı artırmak maksadıyla konsensüs algoritmasını değiştirdi.

tezos

Proof-of-stake blockchain’i Tezos (XTZ), blok sürelerini azaltmak ve performansı artırmak maksadıyla konsensüs algoritmasını değiştirdi.

Tezos, protokolün dokuzuncu yükseltmesinde konsensüs algoritmasını değiştirerek büyük bir güncellemeyi etkin hale getirdi.

Yapılan basın açıklamasına göre Ithaca 2 kod adlı protokole yapılan yükseltme, Emmy olarak bilinen mevcut konsensüs algoritmasını daha düşük blok süreleri sağlayan, daha hızlı işlemler yapan ve daha sorunsuz uygulamalar sağlayan Tenderbake ile değiştiriyor.

Tenderbake’e ek olarak Ithaca 2, Tezos blockhain’ini WebAssembly için rollup’lar ve Ethereum Sanal Makinesi (EVM) uyumluluğu gibi ölçeklenebilirlik çabaları için ön kontrolle, verimi artıran bir doğrulama şemasıyla hazırlar.

Ithaca 2 yükseltmesi ayrıca, doğrulayıcı olma gereksinimini 8.000 XTZ’den 6.000 XTZ’e %25 oranında azaltacak ve ağın merkeziyetsiz yapısına katkıda bulunacak.

XTZ, yazı kaleme alındığı sırada CoinMarketCap verilerine göre 3.94 dolar üzerinden işlem görüyor.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x