Yükleniyor...
Sponsored

The Graph (GRT), NEAR Protocol (NEAR) ile Beta Entegrasyonunu Duyurdu

Blockchain'ler için bir "arama motoru" olarak lanse edilen The Graph (GRT), ölçeklenebilir ve ucuz bir Katman 1 blockchain'i olan NEAR Protocol (NEAR) ile beta entegrasyonunu duyurdu.

graph

Blockchain’ler için bir “arama motoru” olarak lanse edilen The Graph (GRT), ölçeklenebilir ve ucuz bir Katman 1 blockchain’i olan NEAR Protocol (NEAR) ile beta entegrasyonunu duyurdu.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Halka açık blockchain verilerini düzenlemek ve kullanıcılar için erişilebilir olması için tasarlanan bir endeksleme protokolü olan Graph, bir Katman 1 blockchain protokolü olan NEAR Protocol ile beta entegrasyonunu duyurdu.

Entegrasyon, NEAR’daki geliştiricilerin The Graph’in blockchain veri indekslemeye erişmesine olanak sağlayacak. İndeksleyiciler Near Protocol’e veri indekslemek için alt grafikler oluşturup bunları çalıştırabilecek.

NEAR’ın indeksleme ve sorgulama katmanı, blockchain katmanı gibi artık merkeziyetsiz hale gelebilecek. NEAR ve The Graph arasında gerçekleşen bu entegrasyon, çoklu blockchain’e giden yolda önemli bir adım olabilir.

NEAR Vakfı’nın CEO’su Erik Trautman, entegrasyon hakkında şunları söyledi:

“NEAR’ı, daha fazla yaratıcının blockchain üzerine inşa etmesini sağlamak bununla birlikte daha adil ve yenilikçi bir web altyapısı oluşturma amacıyla başlattık. Merkeziyetsiz bir web için çalışan geliştiricilerin önündeki engelleri kaldırmayı sürdürdüğümüz için The Graph ile yapılan bu entegrasyon NEAR için önemli bir kilometre taşıdır”

The Graph, NEAR’ın yanı sıra Polkadot (DOT), Solano (SOL) ve Celo (CELO) ile de ortaklığını duyurmuştu.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x