Thodex Mağdur Avukatı, Yaşanan Yeni Gelişmelerle İlgili Açıklamalarda Bulundu • Coinkolik
Yükleniyor...

Thodex Mağdur Avukatı, Yaşanan Yeni Gelişmelerle İlgili Açıklamalarda Bulundu

Avukat Sinan Keskin, THODEX soruşturması kapsamında Siber Suçlarla Mücadele Müdürlüğü’ne savcılığın yazı yazarak firari şüpheli Faruk Fatih Özer’in Binance’deki olası kripto varlıklarına el konulması talebini değerlendirdi.

thodex

Avukat Sinan Keskin, THODEX soruşturması kapsamında Siber Suçlarla Mücadele Müdürlüğü’ne savcılığın yazı yazarak firari şüpheli Faruk Fatih Özer’in Binance’deki olası kripto varlıklarına el konulması talebini değerlendirdi. Şu andaki sürecin Türkiye’de bir ilk olduğunu, araştırmaları neticesinde İngiltere’de buna benzer Binance kripto varlık şirketiyle ile ilgili el koyma kararı yer aldığını dile getirdi.

Thodex ile ilgili yürütülen soruşturma kapsamında Savcılık, Siber Suçlarla Mücadele Müdürlüğü’ne yazı yazarak, Özer’in Binance’deki adresine Bitcoin transferinin gerçekleştirilip gerçekleştirilmediği hususunun tespit edilmesini ve soruşturmadaki diğer şüphelilerin Binance’taki tespit edilecek kripto varlıklarına el konulmasını talep etti.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Hürriyet’te yer alan habere göre, Avukat Sinan Keskin, savcılığın bu talebini değerlendirerek şunları söyledi;

“Bu talep edilme işlemi Binance adlı kripto varlık işlem platformu tarafından yerleşik adresleri de İstanbul Şişli’de bulunmak suretiyle uygulanması gerektiği kanaatindeyiz. Böylelikle mağdurlar da kripto varlık cinsinden TL karşılığı olarak alacaklarına kavuşabileceklerdir.”

Savcılığın yazısına istinaden Binance’ın kripto varlıklara el konulması işlemini uygulayıp uygulamayacağı anlatan Keskin şöyle katardı;

 “Bu süreç şu anda Türkiye’de bir ilk hatta dünya da araştırmalarımız neticesinde İngiltere’de buna benzer Binance kripto para şirketiyle ile ilgili el koyma kararı olduğu. El koyma kararı Binance kripto para şirketi tarafından uygulanırsa dünyada belki de ilkler arasında yer alacaktır. Uygulanması gerektiği kanaatindeyiz. Burada açık bir mağduriyet vardır. Başsavcılık MASAK’la koordineli bir şekilde çalışıyor. Fatih Faruk Özer’in yerinin tespiti bakımından diğer şüphelilerin ve bizim kanaatimiz odur ki başka paravan şirketler de var. Burada bunların da para trafiğinin takip edilmesi suretiyle tespiti bakımdan son derece önem arz etmektedir.”


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x