Yükleniyor...

Thodex Vurgununda Binance’e Para Aktarıldığı Belirtildi

Savcılık, Thodex şüphelilerin Binance'e para aktardığını belirledi.

thodex

Savcılık, Thodex şüphelilerin Binance’e para aktardığını belirledi. Binance ile yazışmalar yaparak şüphelilerin buradaki kripto paralarına el konulmasını talep etti.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Thodex kurucusu ve yöneticisi Faruk Fatih Özer’in de aralarında bulunduğu 10 şüphelinin farklı miktar ve farklı cinslerde kripto paralarının Binance’te bulunduğu tespit edildi. Şüphelilerin söz konusu kripto para hesaplarının Binance kripto para borsasınca dondurulduğu yani bloke konulduğu vurgulandı.

Ardında binlerce mağdur bırakan Thodex kripto para kurucusu, yöneticisi ve yardımcılarının yer aldığı soruşturmada iddianame tamamlandı.

Thodex Şüphelilerin Tüm Mal Varlıklarına El Konuldu

İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı Örgütlü, Kaçakçılık ve Mali Suçlar Soruşturma Bürosu’nca hazırlanan 286 sayfalık iddianamede soruşturmada yapılan işlemlere bir bir yer verildi.

İddianamede, İstanbul Emniyet Müdürlüğü Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü’nün yapmış olduğu araştırma sonucunda şüphelilerin bankada bulunan tüm hesapları üzerinde işlem yapılmaması hususunda gerekli önlemlerin alınarak, hesaplarda gerçekleşen her türlü işlem ya da taleplerin Başsavcılığın bilgisi olmadan herhangi bir işleme izin verilmemesi hususunda tüm bankalara yazı yazıldığı aktarıldı.

Şüphelilerin tüm mal varlıklarına el konulmasına karar verildiği bilgisi yer aldı.

El koyma kararına istinaden Thodex’in ve şüphelilerinin bankalarda bulunan bakiyelerinin adli emanete gönderilmesi için Türkiye Bankalar Birliği’ne yazı yazıldığı ve bu kararla İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı Adli Emanet Memurluğu’nca açılan hesaba bakiyelerin aktarıldığı da iddianamede önemli bir detay olarak belirtildi.

El Koyma Kararı Alındı

Binance’e yazı yazıldığı belirtilen iddianamede, şüphelilerin burada bulunan mal varlığına el koyma işlemi yapılmak üzere Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğüne müzekkere yazıldığı aktarıldı.

Thodex kurucusu ve yöneticisi Faruk Fatih Özer’in de aralarında bulunduğu 10 şüphelinin farklı miktar ve farklı cinslerde kripto paralarının bulunduğunun tespit edildiği, şüphelilerin kripto para hesaplarına Binance borsasınca dondurulduğu yani bloke konulduğu vurgulandı.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x