Yükleniyor...

Thodex’in Kurucusu Özer, Mağdurların Zararlarının Karşılandığına Dair Dilekçeleri Dosyaya Sundu

Binlerce kişinin dolandırılarak mağdur edildiği kripto para borsası Thodex soruşturmasıyla ilgili her geçen gün yeni detaylar ortaya çıkıyor.

thodex

Binlerce kişinin dolandırılarak mağdur edildiği kripto para borsası Thodex soruşturmasıyla ilgili her geçen gün yeni detaylar ortaya çıkıyor.

Kripto para borsası Thodex ile ilgili iddianamede, kurucu Faruk Fatih Özer’in etkin pişmanlık hükümlerinden yararlanmak amacıyla müştekilerin zararlarını karşıladıklarına dair banka dekontlarını dosyaya sunduğu aktarıldı.

Thodex soruşturmasına ilişkin hazırlanan iddianamede, firari Fatih Faruk Özer’in hakimiyeti altındaki 3 ayrı hesaptan yaklaşık değeri 253 milyon 714 bin 909 lira olan kripto varlıkların önemli bir kısmının ticari merkezi Malta’da olan Kripto Borsasında Faruk Fatih Özer, Zuhal Özer ve Cem Uzunoğlu adına açılmış hesaplara gönderildiği bildirildi.

Toplam Zarar 356 Milyon Lira

Toplamda 356 milyon liralık zarar oluştuğunun kaydedildiği iddianamede, şüphelilerin Thodex platformu üzerinden yaptıkları transferler sonucunda 22 milyon 745 bin lira ile altın alımı yaptıkları, bu tarihte gram altının 435 lira olduğu hesaplandığında bunun 52 kilo 287 gram altına tekabül ettiği belirtildi.

Etkin Pişmanlık Hükümlerinden Yararlanmak İstedi

İddianamede, Faruk Fatih Özer’in babası Zülküf Özer’in avukatı aracılığıyla, etkin pişmanlık hükümlerinden yararlanmak amacıyla zararı bulunan müştekilerin zararlarını karşıladıklarına dair banka dekontlarını dosyaya sunduğu, yine mağdurlar ve vekillerin zararlarının karşılandığına dair dilekçelerini dosyaya sundukları belirtildi.

Savcılık, Özer’in etkin pişmanlık hükümlerinden yararlanmasına ilişkin talebinin yargılamayı yapan mahkemece değerlendirilmesini istedi.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x