Yükleniyor...

Thomas Lee: Bitcoin’in 200 Günlük Hareketli Ortalamanın Üzerindeki Hareketi Büyük Avantaj

Fundstrat Global'in kurucu ortağı olan Thomas Lee, Bitcoin’in 200 günlük hareketli ortalamanın üzerinde hareket etmesinin boğa eğilimi açısından 200 günlük hareketli ortalamanın altında hareket etmesinden daha avantajlı olduğunu açıkladığı analizini paylaştı.

Bitcoin 200 Günlük Hareketli Ortalama

Fundstrat Global’in kurucu ortağı olan Thomas Lee, Bitcoin’in 200 günlük hareketli ortalamanın üzerinde hareket etmesinin boğa eğilimi açısından 200 günlük hareketli ortalamanın altında hareket etmesinden daha avantajlı olduğunu açıkladığı analizini paylaştı.

Lee tweet’inde şunları söyledi:

Kesinlikle Bitcoin’in şu anda 200 günlük hareketli ortalamanın üstünde olması olumlu bir gelişme.
–Birçok kişi Fiyat>200 günü pozitif BTC işareti olarak görüyor.
–BTC, Fiyat<200 gün iken getiri oranı %80, %36’lık bir getiri oranı olan Fiyat>200 güne göre daha iyi performans gösteriyor.

Bitcoin 200 Günlük Hareketli Ortalama

Yukarıdaki grafikte görüldüğü gibi, 200 günlük hareketli ortalamanın üzerinde hareket eden Bitcoin, 200 günlük hareketli ortalamanın altında hareket eden Bitcoin’e göre daha yüksek bir getiri oranına sahip. Eğer Bitcoin 200 günlük hareketli ortalamanın üzerine çıkarsa, boğaların trendi yukarı doğru devam ettirme olasılığı daha yüksek oluyor. Geçmişte, 200 günlük hareketli ortalamanın üzerinde toplamda 1765 kez hareket etti ve bunun %66’sında yüksek getiri (%80 oranında) sağladı.

Bununla birlikte Bitcoin, geçmişte 200 günlük hareketli ortalamanın altına 923 kez düştü ve bu toplamın %34’üne karşılık geliyor. Bu hareket için getiri oranı diğer senaryoya kıyasla oldukça düşük (%36 oranında).

Ek olarak Lee, 10 günlük bir zaman diliminde BTC’nin performansından da bahsetti:

BTC’nin genel olarak tüm performansını herhangi bir yılın 10 günü içinde üretiyor. Örneğin BTC, 2013’ten bu yana ilk 10 gününde yıllık %25 değer kaybetti.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x