Yükleniyor...

Tom Lee: Gerçek FOMO Bitcoin 10.000 Dolara Ulaştığında Başlayacak

Ünlü Bitcoin boğası ve Fundstrat'ın baş analisti Tom Lee, gerçek FOMO'nun Bitcoin'in 10.

Tom Lee Bitcoin FOMO

Ünlü Bitcoin boğası ve Fundstrat’ın baş analisti Tom Lee, gerçek FOMO’nun Bitcoin’in 10.000 dolara ulaştığında başlayacağını söyledi.

Lee, Financial Times gazetesicisi Adam Samson’un tweetine yanıt olarak bu açıklamayı yaptı. Samson tweet’inde, Bitcoin’in “seviye 10 FOMO’ya” doğru gittiğini, Bitcoin’in 8.900 dolar olduğunda 5 FOMO seviyesinin tetikleneceğini ve bunun 2017’de 3.200 dolardan Bitcoin’e ulaşmaya eşdeğer olduğu anlamına geldiğini söyledi.

Grafik, Samson’ın paylaştığı grafik Bitcoin piyasasının FOMO seviyelerini 1-10 arasında kategorize eden bir Fundstrat çalışmasının bir parçası. Grafiğe göre, daha yüksek bir fiyat, yatırımcıların Bitcoin fiyatının önemli bir değer eşiğe gelmesi durumunda dair artan duygularını temsil ediyor.

Fundstrat, Bitcoin’in 6.950 dolar üzerindeki son hamlesinin FOMO’nun ilk seviyesini tetiklediğini ve yatırımcıların dijital varlığa ihtiyatlı bir şekilde yatırım yapmaya başladığını belirtiyor. Bitcoin 8.340 dolar direncini kırdığında ise orta FOMO seviyesinin başladığı ifade ediliyor.

Daha önce Lee, Bitcoin fiyatının bu yıl 10.000 dolar olacağını öngörmüştü.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner